Birkaç kişi dün yaşanan kripto piyasasının çökmesini bekliyordu. Durum sayfası, Bitcoin öylesine uçucuydu ki, önde gelen kripto para birimi borsası Coinbase'in hizmetleri geçici olarak düştü.

Dünkü Düşüşle 1.22 Milyar Dolar Bitcoin Tasfiyesi Yaşandı

Birkaç kişi dün yaşanan kripto piyasasının çökmesini bekliyordu. Durum sayfası, Bitcoin öylesine uçucuydu ki, önde gelen kripto para birimi borsası Coinbase'in hizmetleri geçici olarak düştü.

Hiçbir grup, kaldıraç kullanımı nedeniyle özellikle kırılgan düşüşler olan trader'lar kadar oynaklığı hissetmedi. Kaldıraç, yatırımcıların borsalardan borç almasına izin verir, böylece potansiyel getirileri arttırır, aynı zamanda riski de arttırır.

Bitcoin ve kripto piyasası dün pek iyi performans göstermedi.

Notu kaçıranlar için, yaklaşık iki saat içinde, önde gelen kripto para birimi 9.700 $ 'dan 8.100 $' a düştü -% 15'in üzerinde hızlı bir düşüş oldu. Düşüş çok hızlı geldiğinden, çok azı portföyleri üzerindeki etkilerini ele almaya hazırdı.

Bitcoin kaymaya başlar başlamaz kaldıraçlı tüccarlar pozisyonlarının tasfiye edildiğini kaydetmeye başladılar.

CryptoDiffer tarafından derlenen verilere göre, 10 Mayıs'ta tasfiyelerin toplam değeri 1.22 milyar $ idi.

Not olarak, 1,22 milyar dolar tasfiye edilmek, 1,22 milyar dolar kaybolduğu anlamına gelmez. Kaldıraç nedeniyle, tüccarların kaybettiği kripto paraların gerçek değeri 1 milyar doların altında olabilir.

Olan şey, yatırımcıların yarılanmayı daha fazla beklememeleri, uzun süre kaldıraçlar olmasıydı. Yani Bitcoin'in yükseldiğine dair bahis borsalarından borç aldılar.

Ancak fiyatlar çok hızlı düştüğü için, hesaplarında marj, kripto para birimi eksikliği nedeniyle pozisyonlarını koruyamadılar. Bu, 12 Mart “Kara Perşembe” çöküşünden bu yana gerçekleşen en büyük kitlesel tasfiye olayıyla sonuçlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ