6835 Bitcoin ATM’sinin 4869’u ABD’de yer alıyor.

Son zamanlarda Bitcoin, fiat'a güvenilir bir alternatifin resmi olarak boyanmıştır ve son zamanlardaki birçok olay bu ifadeyi kanıtlayabilir. Son ABD, İran gerilimleri veya koronavirüs salgını olsun, kral kripto paraya genellikle “güvenli liman” varlığı deniyor.

CME Group CEO'su Terry Duffy de son zamanlarda bir röportajda Bitcoin'in “güvenli liman” özellikleri hakkında yorum yaptı ve yatırımcıların ve diğer insanların Bitcoin'i altın gibi bugünün pazarında kullandıklarını ve “güvenli liman” olarak idealleştirdiklerini belirtti.

İlginç bir şekilde, yakın tarihli bir podcast'te Andreas Antonopoulos da aynı görüşteydi. Bitcoin’in ademi merkeziyetçi doğasının, merkezi hükümetlerin ekonomi üzerinde büyük bir kontrole sahip olduğu ülkelerdeki insanlara yardım etmek olduğunu belirtti. Ayrıca, şeffaf yapısı ile en iyi kripto para biriminin ve temel blok zinciri teknolojisinin, insanların güçlü politikacıların pençelerinden uzaklaşmasına yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

Ancak röportaj sırasında Antonopoulos'a, kripto para biriminin yüksek oynaklığı göz önüne alındığında, insanların tüm yaşam tasarruflarını Bitcoin'e yatırmanın mantıklı olup olmadığı soruldu. Buna cevap veren Antonopolous, paranın bir diktatör veya güç sahibi bir kişi tarafından el konulmadığı gelişmiş ülkelerde, 'Bitcoin'in neden ortaya çıkabileceği' düşüncesinin ortaya çıkabileceğini, ancak kripto para biriminin asıl kullanım durumu olmadığını belirtti. Daha fazla açıklama yaparak, “Dünyada gerçekten bankalara erişimi olmayan birçok insan var ve onlar için birçok durumda Bitcoin istikrarlı para birimidir” ifadesini kullanıyor.

Antonopoulos ayrıca, Bitcoin ATM'lerini kullanan insan sayısının son zamanlarda nasıl arttığını da kaydetti. İlginçtir, Coinatmradar izleme web sitesi tarafından derlenen verilere göre, yeni kurulan Bitcoin ATM'lerinin sayısı istikrarlı bir oranda artmaya devam etti.

Şu anda 73 ülkede yaklaşık 6835 kripto ATM bulunmaktadır: 4869 ATM ABD'de, 742 ATM Kanada'da, 306 ATM İngiltere’de, Fransa'da 6 ATM ve İtalya'da 59 ATM bulunuyor.

 Ayrıca, Bitcoin ATM'leri insanlar tarafından, özellikle y kuşağına kripto paraları elde etmek için erişilebilir bir yol olarak görülüyor. Google Arama Trendleri istatistikleri, bu tür vezne makinesi hakkındaki soruların geçen yıldan bu yana iki kat arttığını ortaya koydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ