Dünya Ekonomik Forumu, yeni 2020 Teknoloji Öncüleri listesine üç kripto varlığının geliştirilmesinden sorumlu iki şirketi dahil etti.

Dünya Ekonomik Forumu

Dünya Ekonomik Forumu, yeni 2020 Teknoloji Öncüleri listesine üç kripto varlığının geliştirilmesinden sorumlu iki şirketi dahil etti.

Chainlink ve MakerDAO, son teknoloji küresel sorunlar üzerinde büyük etkisi olabilecek 100 şirket arasında yer almaktadır.

Chainlink, yerel kripto varlığı LINK ile birlikte, geleneksel işletmelerin gerçek dünya verilerini blok zincirindeki akıllı sözleşmelere entegre etmesine izin veren merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Krediler gibi yüksek kaliteli finansal hizmetlere eşit erişim için açık bir platform olan Makerdao, stabilcoin DAI ve uçucu token MKR ile çift para sistemi kullanıyor.

Dünya Ekonomik Forumu'nun Küresel Yenilikçiler Topluluğu başkanı Susan Nesbitt, listenin “topluluğu sıfırlamaya” ve daha iyi bir gelecek inşa etmeye yardımcı olabilecek şirketleri hedef aldığını söyledi.

Bu yılın Teknoloji Öncüleri dünyadaki endüstrilerini geliştiriyor. Farklı düşünen ve potansiyel oyun değiştirici olarak öne çıkan şirketler bunlar. Endüstrilerinin geleceğini şekillendirmede oynayacakları rolü dört gözle bekliyoruz. ”

CoinMarketCap'e göre LINK, 1 Ocak'taki 1.79 $ 'dan mevcut fiyatı 4.02 $' a varan yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ