Dünya Sağlık Örgütü, COVID 19 ile ilişkili semptomlar listesini genişletmiştir. Dünya Sağlık Örgütü, birçok ABD devletinin kısıtlamaları hafifletmek için çeşitli stratejilerle ilerlemesi nedeniyle pandeminin yayılabileceği konusunda uyardı.

Dünya Sağlık Örgütü ABD’yi Uyardı

Dünya Sağlık Örgütü, COVID 19 ile ilişkili semptomlar listesini genişletmiştir. Dünya Sağlık Örgütü, birçok ABD devletinin kısıtlamaları hafifletmek için çeşitli stratejilerle ilerlemesi nedeniyle pandeminin yayılabileceği konusunda uyardı.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki valiler, işletmelerin yeniden açılmasına izin verme planları ile ilerliyor ve diğer ülkeler de durgun ekonomileri yeniden başlatmanın yollarını arıyor, bu virüsün çalışmaları bilim ve tıp topluluğunu canlandırmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü, önünüzdeki yolun zor olduğu ve salgının bitmek üzere olmadığı konusunda uyardı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri artık COVID 19 semptomlarının listesini daha da genişletmiştir. CDC, titreme ile tekrarlı çalkalama, kas ağrısı, baş ağrısı, boğaz ağrısı ve tat veya koku kaybı gibi semptomları içermiştir. CDC'nin bu kılavuzu, en yaygın semptomların ateş, kuru öksürük ve yorgunluk olduğunu söyleyen Dünya Sağlık Örgütü'nün rehberliğinden farklıdır. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, bazı hastalarda ağrı ve ağrı, burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı veya ishal olabilir ve bu semptomlar hafiftir ve yavaş yavaş başlar. Dünyadaki koronavirüs için aşı oluşturma yarışı hız kazanıyor, ancak başarı hala aylarca uzakta.

New York Times raporuna göre, bir düzineden fazla ülke ekonomilerini yeniden açmak için geçici planlarla ilerledi. Ülke ekonomiyi kademeli olarak yeniden açma planları ile baskıya girse bile, kilitlenmelerden yeni bir normale geçmenin en iyi yolu için üzerinde anlaşmaya varılmış bir strateji yoktur. Teksas Valisi Greg Abbott, mağazaların, restoranların, sinema salonlarının ve alışveriş merkezlerinin Cuma günü sınırlı kapasitede yeniden açılmasına izin verileceğini duyurdu. Ohio, Gov. Mike DeWine, imalat çalışmalarının devam etmesini ve ofislerin önümüzdeki hafta açılmasını sağlayacak daha artımlı bir plan açıkladı.

 Dünya genelinde enfekte vakaların toplam sayısı 3 milyonun üzerine çıktı ve ölüm sayısı 200.000'in üzerinde yer alıyor. Kurtarılan vakalrın sayısı da bir milyona yaklaşıyor. ABD'de şimdiye kadar 1 milyondan fazla kişiye COVID 19 teşhisi konuldu ve 56.800'den fazla insan hayatını kaybetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ