Hükümran Dünya Satranç Şampiyonu Magnus Carlsen, 1 bitcoin ödül havuzuyla bir mermi turnuvasında yarıştı.

Hükümran Dünya Satranç Şampiyonu Magnus Carlsen, 1 bitcoin ödül havuzuyla bir mermi turnuvasında yarıştı. 2021'de, farklı alanlardaki birçok ünlü, kripto para birimi alanına çeşitli şekillerde dahil oldu.

Satranç büyük ustası Magnus Carlsen, 21 Aralık'ta "Agadmator CakeDeFi Christmas Arena" mermi turnuvasında 1 Bitcoin'lik (yazım sırasında yaklaşık 51.000 $) birincilik ödülü için yarıştı.

Carlsen'in yanı sıra 2 saatlik bölümde Hikaru Nakamura, Alireza Firouzja, Andrew Tang, Daniel Naroditsky ve diğerleri de dahil olmak üzere dünyanın en iyi mermi oyuncularından bazıları yer aldı.

Teknik aksaklıklar nedeniyle müsabaka yarıda kaldı. Ancak, açık kaynaklı İnternet satranç sunucusu Lichess, başka bir günde aynı skorlarla ve yaklaşık 1 saat 15 dakika kalan aynı süre ile devam edeceğini açıkladı. Carlsen, satranç merkezli etkinlikleri ve girişimleriyle uzayın önemli bir savunucusu olarak ortaya çıktı.

31 yaşındaki Satranç ustası, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarında NFT kupaları ve nakit ödüller için oynamıştı. Norveçli satranç oyuncusu, bu yıl Ekim ayında uluslararası bir satranç turnuvası olan Meltwater Champions Chess Tour'u (MCCT) kazandıktan sonra, kendisine değiştirilemez bir token  (NFT) ödülü verildikten sonra tarih yazdı. O alıntı yapıldı,

"Güzel bir kupa ve bu çığır açtığım için çok mutluyum."

MCCT, yakın zamanda, profesyonel satranç oyuncularının 2.1825 BTC'lik bir ödül fonu için rekabet etmelerini sağlayan kripto para borsası FTX ile bir ortaklığa girmişti.

Ayrıca Carlsen dünyanın ilk Bitcoin satranç şampiyonu. Kısa süre önce Rus Satranç Büyükustası Ian Nepomniachtchi'yi yenerek 5. Dünya Satranç Şampiyonası unvanını kazandı.İlk dünya şampiyonluğunu 2013'te almıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ