Dünyaca ünlü Türkiye doğumlu sanatçı Refik Anadol, yapay zeka ve blockchain teknolojisinden yararlanarak yarattığı resimleri Hong Kong’da ünlü bir sanat galerisinde satışa sunacak.

Dünyaca ünlü Türkiye doğumlu sanatçı Refik Anadol, yapay zeka ve blockchain teknolojisinden yararlanarak yarattığı resimleri Hong Kong’da ünlü bir sanat galerisinde satışa sunacak. Non-Fungible Token ile sertifikalanan dijital resimlerin on binlerce dolara alıcı bulacağı tahmin ediliyor. 

Refik Anadol Non-Fungible Token Eserlerini Satışa Çıkardı

Non-Fungible Token (NFT) Türkçe’ye Değiştirilemez Token olarak çevriliyor. NFT’ler de Bitcoin ve Ethereum bir kripto para olup indirilebiliyor ve transfer edilebiliyor. NFT’lerin Bitcoin gibi kripto paralardan farkı; biricik veya çok az sayıda üretilmesi. Sonuç olarak NTF’lerin fiyatı ve piyasası kendine has oluşuyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Son günlerde NFT’ler müzayedelerin, sanat galerilerinin ve koleksiyoncuların oldukça dikkati çekiyor. Bu sayede sanatçılar, yeteneklerini kolay biçimde ekonomik değere dönüştürebiliyor. Refik Anadol da sanatını teknoloji ile çeşitlendiren post-modern sanatçılarımızdan biri. Yapay zeka ve NFT teknolojisi ile geliştirdiği eserler, hayranlıkla izleniyor ve oldukça yüksek fiyatlardan alıcı bulabiliyor.

https://twitter.com/Ozer_Dolekoglu/status/1437342748282081280

Non-Fungible Token’lar (NFT) Ethereum başta olmak üzere birçok blockchain üzerinde işlem görebiliyor ve transfer edilebiliyor. NFT’lerin bu özelliği sanat dünyası ile finansal piyasaları ortak bir noktada buluşturuyor. Blockchain teknolojisi sayesinde sanat eserleri daha güvenli biçimde saklanırken nakde hızlı biçimde dönüştürülebiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ