Dünyanın en büyük FinTech etkinliği Singapur

Singapur FinTech Festivali'nin ikinci kısmı, 100'den fazla ülkeden 25.000'den fazla katılımcıyı içeren bir hafta sürecek olan etkinlik Pazartesi günü başladı.

Bu sene Singapur FinTech festivali, bir hafta süren festival  ülkenin merkez bankası ve finans düzenleyicisi olan Singapur Monetary Authority (MAS) tarafından perakende ve yatırım temsil eden bir organizasyon olan Singapur Bankalar Birliği (ABS) ile ortaklaşa düzenleniyor. Singapur bankacılık topluluğunun geçen yılki açılış etkinliği, 60 ülkeden 13.000'in üzerinde katılımcıyla karşılaştı.

MAS FinTech şefi Sopnendu Mohanty, "Singapore FinTech Festivali'nin bu yıl dünyanın en büyük FinTech Festivali haline geldiğinden memnunuz" dedi. "Küresel FinTech topluluğu için yeni fikirler üretmek ve değerli bilgiler edinmek için sinerjik bir platform. Mali kurumlar ve FinTech şirketleri bir araya gelip katma değerli ortaklıklar üzerine işbirliği yapmaları için birçok fırsat olacak "dedi.

Singapur için, teknolojileri benimsemek, insanlara bir eğilim kazandırmak önemli bir olay. Singapur'un global bir FinTech merkezi olarak kurulması için çaba harcayan bir kurum olan ülkenin merkez bankası tarafından organize edilmesi de büyük bir olay.

Global blok gövdeli topluluk, özellikle merkez bankasının dijital bir Singapur doları geliştirmek ve uygulamak için giriştiği Ubin Projesinin 2. Aşamasının MAS teknik raporuna dikkat çekiyor. Bu yılın başında, Faz 1, merkezi bankanın özel bir Ethereum'un "Singapur Doları'nı (SGD) tokenize bir biçimde yerleştirdiğini" zaten gördü.

Etkinliğin en önemli noktası Salı günü başlayıp merkez bankalarından, düzenleyici kurumlardan, finans kuruluşlarından ve FinTech şirketlerinden 160'tan fazla liderin katıldığı üç günlük bir FinTech konferansına yer verecek. Konferans ayrıca, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin kapsayıcı finansman için özel bir ilgisi bulunmakta. Finansal açıdan kapsayıcı bir geleceğe yönelik teknolojinin kullanımı hakkında Hollanda Kraliçesi Maxima tarafından bir konuşma gerçekleşecek. FinTech konferansının ikinci günü, Hindistan'ın maliye bakanı Arun Jaitley'den bir açılış gerçekleştirecek.

Perşembe günü, bu etkinlik, Global FinTech Hackcelerator programının bir parçası olarak yaklaşık 600 uluslararası başvurusundan kısa listeye giren ve piyasaya sunulan 20 FinTech çözümünü sergileyecek. Hazır olan çözümler, müşteri odaklı çözümler, düzenleyici teknoloji ve finansal olma gibi belirli kilit alanlara odaklanacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ