Konuya aşina olan kaynaklar, Bridgewater Associates'in 2022 ortalarında kripto fonlarına maruz kalmayı isteyebileceğini söyledi.

 Konuya aşina olan kaynaklar, Bridgewater Associates'in 2022 ortalarında kripto fonlarına maruz kalmayı isteyebileceğini söyledi. Bridgewater'ın kurucusu Ray Dalio, Bitcoin'in ateşli bir savunucusuydu ve kişisel kapasitesinde BTC ve ETH'yi elinde tutuyor.

Dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Bridgewater Associates, şimdi gözlerini kriptoya dikiyor. Kaynaklara göre, riskten korunma fonu, doğrudan maruz kalma elde etmek yerine harici bir aracı, bir kripto fonunu desteklemeyi planlıyor.

Milyarder yatırımcı ve Bridgewater Associates'in kurucusu Ray Dalio, Bitcoin ve kriptonun açık bir destekçisi oldu. Geçmişte Dalio, yatırımcıların portföylerinin çok küçük bir bölümünü kriptoda tutmaları gerektiğini bile kabul etti. Bu yılın başlarında Dalio, Bitcoin'in (BTC) zaten şirketin radarında olduğunu söylemişti.

Ray Dalio, kişisel portföyünde Bitcoin ve Ethereum'u kendisinin tuttuğunu söyledi. İlginç bir şekilde, kriptoyu mevcut zamanlarda yükselen enflasyona karşı bir önlem olarak da görüyor. Bridgewater Associates şu anda yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 150 milyar dolardan fazla yönetiyor. Kripto fonundan gelen kripto fonlarına herhangi bir maruz kalma, kripto endüstrisinin arkasında büyük bir ağırlık oluşturacaktır.

Bununla birlikte, kaynaklardan biri CoinDesk'e şirketin sadece kripto fonlarına ayak bastığını söyledi. Kaynak, Bridgewater'ın yatırımının boyutunun AUM'sine kıyasla çok küçük olduğunu söyledi. Kaynaklara göre, riskten korunma fonu muhtemelen 2022'nin ortasına kadar giriş yapacak. Geçen ay CoinDesk'e gönderilen bir e-postada bir Bridgewater temsilcisi şunları söyledi: Pozisyonlarımız hakkında yorum yapmasak da Bridgewater'ın aktif olarak kripto araştırmalarına devam ettiğini ancak şu anda kriptoya yatırım yapmayı planlamadığını söyleyebiliriz,dedi.

Hedge Fonlar Kripto Çoğunluğuna Katıldı

Hedge fonları dünya çapında kriptoya ilgi gösteriyor. Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace'in de benzer bir hamle yaptığı bildiriliyor. Bazı kaynaklar, Bridgewater'ın kripto çıkışı için kaba bir zaman çizelgesi de sağladı. “Bridgewater bu yıl ilk yarı planında. Fonlarının küçük bir kısmını doğrudan dijital varlıklara dağıtmayı planlıyorlar,” dedi.

Hedge fonunun kripto ticaret planına aşina olan bir başka kaynak, “Bridgewater dahil olmak istiyor. Ciddi bir özen gösteriyorlar: likidite, hizmet sağlayıcılar ve daha fazlası.”

Kayıtlarda, Ray Dalio blok zinciri teknolojisine sıkı sıkıya inandığını ve hatta bunun devrim niteliğinde olduğuna inandığını söyledi. Ancak, hükümetin Bitcoin'i bir tehdit olarak görebileceğine ve onu yasaklayabileceğine inanıyor. Bu yılın başlarında Dalio, Bitcoin'i "harika bir icat" olarak tanımlamıştı.

Bilgisayara programlanan ve yaklaşık 10 yıldır çalışan ve hem bir para türü hem de bir servet deposu olarak hızla popülerlik kazanan bir sistem aracılığıyla yeni bir para türü icat etmek inanılmaz bir başarı,dedi.

Ayrıca Bitcoin'in uzun vadede Altın'a bir alternatif olarak hizmet edebileceğine inanıyor. Hükümetler tarafından üstlenilen yüksek borçlar ve yapılan niceliksel genişleme nedeniyle miktarı sınırlı olan bu tür varlıklara “artan bir ihtiyaç” görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ