Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, daha büyük rakibi Bitcoin'in kendi rekorunu kırmasından bir haftadan biraz daha uzun bir süre sonra Cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, daha büyük rakibi Bitcoin'in kendi rekorunu kırmasından bir haftadan biraz daha uzun bir süre sonra Cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), kripto piyasası rallisinde liderliği ele alıyor. ETH fiyatı %10 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.400$'a ulaştı ve fiyat keşif bölgesine girdi. Kripto para piyasaları son haftalarda keskin bir şekilde yükseldi ve eter Eylül ayının sonundan bu yana %60'ın üzerinde yükseldi. Son ETH fiyat rallisi, güçlü adres aktivitesinin zemininde geliyor.

$ ETH Ağında Etkileşime Giren Aktif Adreslerin Sayısı 3 Haftanın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Ethereum, 2021'in 4. çeyreğinin başından beri Bitcoin fiyat rallisine ayak uyduruyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi bu ay şu ana kadar %25'ten fazla kazanç elde etti. Birçok analist, yıl sonuna kadar 10 bin dolarlık fiyat hedefi bekliyor. Ayrıca, son birkaç haftadır ETH için yoğun balina birikimi oldu. Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, “$ ETH ağında etkileşime giren aktif adreslerin sayısı 3 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ve bu zincir üstü ölçüm için #yükseliş farkı yarattı” dedi.

Ethereum 2.0 Beacon Zinciri, Kesintisiz Kesinlik İle Altair Yükseltmesinden Geçti

Bu haftanın başlarında, Ethereum 2.0 Beacon zinciri, kesintisiz kesinlik ile Altair yükseltmesinden geçti. Geçen yıl Beacon zincirinin piyasaya sürülmesinden bu yana ilk büyük yükseltme oldu. Geliştirmeden bahseden Ethereum 2.0 istemcisi Prysm'in geliştiricisi Preston Van Loon, “Altair başarıyla etkinleştirildi! Kesinlik kesintisizdi ve katılım ilk Altair döneminde %93,3'e kadar düştü (kesin sayı teyit edilecek). Katılım şu anda %95'in üzerinde.” ETH 2.0 ile stake yapan Ethereum kullanıcılarının sonunda zorunlu olarak yükseltme yapmaları gerekiyor ve işbirliği yapmayan ETH 2.0 doğrulayıcıları cezalandırılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ