Bitcoin Depot, GSR II Meteora ile SPAC birleşmesi yoluyla 885 milyon dolarlık bir değerleme planlıyor.

Dünyanın En Büyük Kripto ATM Operatörü Bitcoin Depot, SPAC Anlaşması Aracılığıyla Halka Arz Etmeyi Planlıyor

Bitcoin Depot, GSR II Meteora ile SPAC birleşmesi yoluyla 885 milyon dolarlık bir değerleme planlıyor.

CEO Brandon Mintz, halka arzın, işlerini diğer pazarlara hızla genişletme ve ölçeklendirme yeteneklerini artıracağını söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para ATM operatörü olan Bitcoin Depot, Wall Street'teki Nasdaq endeksine girmeyi planlıyor. Halka arz, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) GSR II Meteora'nın tahmini 885 milyon dolarlık bir değerlemeyle birleştirilmesiyle gerçekleşecek.

Bitcoin Depot, “nakidi kripto para birimine dönüştürmek için sezgisel, hızlı ve kullanışlı bir süreç” sağlayan ürün ve hizmetleriyle kripto ATM alanında bir öncüdür. İlginç bir şekilde, bu gelişme, kripto piyasasının şiddetli rüzgarlarla karşı karşıya olduğu bir zamanda geliyor.

Bununla birlikte, Bitcoin Depot'un Kuzey Amerika'da zaten 7000'den fazla kripto ATM kiosku var. Kuruluşundan bu yana geçen altı yılda şirket, ABD'nin 47 eyaletinde ve Kanada'da dokuz ilde operasyonlarını kurarak çok iyi ilerleme kaydetti.

Tüketicilerin para yatırıp çekebildiği geleneksel otomatik vezne makinelerinden  ATM'ler farklı olarak, Bitcoin kioskları biraz farklı çalışır. Bu kripto kioskları, kullanıcıların bir QR kodunu tarayarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın almalarını sağlar. Bu kripto alımları nakit veya banka kartlarıyla olabilir. Gelişmeden bahsetmişken, Bitcoin Depot CEO'su ve Kurucusu Brandon Mintz şunları söyledi:

Bugün Bitcoin Depot için önemli bir dönüm noktası. Sayısız büyüme fırsatından heyecan duyuyoruz ve halka açık bir listelemenin, kripto para birimi satın almak için uygun ve güvenli bir yol sağlama hedefimize ulaşmak için ölçekleme ve gelişme yeteneğimizi geliştirdiğine inanıyoruz.

Kripto Pazarındaki Ayak İzini Genişletmek

Şu anda, Bitcoin Depot, küresel kripto ATM pazarında yüzde 19,1'lik bir pazar payına sahip. Şirket CEO'su Brandon Mintz, mümkün olduğu kadar çok insana ulaşmak istediklerini de sözlerine ekledi. Kripto paralara sahip olmak, insanlara daha kolay ve daha basit finansal işlemler yaparken paraları üzerinde kontrol sağlar.

CEO ayrıca Bitcoin Depot'un hizmetlerini kripto para birimine kolay erişim sağlamak için geliştirdiğini belirtti. “Kullanıcıların parayı verimli bir şekilde kriptoya dönüştürmeleri için rampa üzerinde bir dijital varlık ekonomisi olmayı hedefliyoruz” diye ekledi.

Belirtildiği gibi Bitcoin Depot, GSR ile bir SPAC birleşmesi yoluyla halka açık bir listeye gidiyor. SPAC'ler, son yıllarda halka açık listelemenin popüler bir yolu olmuştur. 2020-2021 döneminde halka arzların yarısından fazlası halka açık bir listeleme yoluyla gerçekleşti. Ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), SPCA'ların daha fazla incelemeye tabi olacağı konusunda da uyardı.

Bununla birlikte, Bitcoin Depot'un SPAC ortağı GSR, gelişmeden emin olmaya devam ediyor. GSRM Eş CEO'su ve Direktörü Gus Garcia şunları söyledi: “Önemli BTM ayak izi, kilit stratejik ilişkiler ve zengin özelliklere sahip mobil uygulamasıyla, Bitcoin Depot'un hem yurt içinde hem de yurt içinde oldukça parçalanmış BTM pazarından yararlanmak için iyi bir konuma sahip olduğuna inanıyoruz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ