Son günlerde özellikle gündemde olan konulardan birini dünyadaki enerji problemi oluşturuyor.

Son günlerde özellikle gündemde olan konulardan birini dünyadaki enerji problemi oluşturuyor. Enerji problemi derken enerji fiyatlarındaki artışı ve enerji tedarik zincirindeki problemleri kastediyoruz aslında.

Bu problemin Bitcoin ve kripto paralar ile ilgisini nasıl kuruyorsunuz şeklinde bir serzenişte bulunabilirsiniz. Ancak hemen acele etmeyin. Özellikle kripto para birimlerinin hızlı bir ödeme seçeneği olmasının yanı sıra dayandığı teknoloji olarak blokzincir teknolojisi tedarik zincirinde yaşanan problemleri en aza indirmede başarılı olmaya en yakın aday  olarak karşımıza çıkıyor.

Enerji tedarik zincirinde yaşanan problemler yeni olmasa da özellikle pandemi sürecinin önlemlesine çalışılan bir zamanda yaşanması dikkate değer bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Çünkü problemin üzerine yeni bir problem ekleniyor.

Ödemelerin hızlı yapılması ve evrak işlemlerinin blokzincirinde hızlı bir şekilde  yapılması nedeniyle enerji alanında yaşanan problemlerden sonra Bitcoin ve kripto para birimleri daha da öne çıkabilir.

Yaşananlar aslında kripto para alanında benzersiz hamlelerin önünü de açabilir. Bu durum kripto paraların çok farklı alanlarda kullanımının yolunu da açıyor. Her yeni gelişmede kripto paralara açılan nir kapının söz konusu olduğu da görülüyor. Anlaşılan o ki, ilerleyen zaman dilimleri kripto paraların ekonomik alanlarda top koşturduğu bir zaman dilimleri olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ