Uruguay'daki bir şirket, tıbbi kenevir üretimini izlemek için tasarlanmış ilk blockchain tabanlı uygulamayı başlatmayı planlıyor.

Dünyanın İlk Blockchain Tabanlı Uygulama İzleme Kenevir Üretimi Bu Yaz Başlıyor

Uruguay'daki bir şirket, tıbbi kenevir üretimini izlemek için tasarlanmış ilk blockchain tabanlı uygulamayı başlatmayı planlıyor.

Tıbbi bir kenevir şirketi olan UruguayCan, uygulamayı Aeternity (AE) blok zincirinde sunacak ve alıcılara ürünün kökeni hakkında derinlemesine bir görünüm verecektir.

Uygulama, bir kenevir bitkisinin tüm yaşam döngüsünün her bir parçasını, çiçeklenme detayları, sulama yöntemleri, bakla boyutları, sera yerleri, nem, sıcaklık, ışık seviyeleri, işlemler ve gübreleme yöntemleri gibi veri noktaları dahil olmak üzere, büyümeden paketlemeye kadar ayrıntılı olarak izleyecektir.

Aeternity, yüksek hızlı akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (DApps) zincirden uzaklaştırarak çalıştırmak için tasarlanmıştır.

Aeternity, UruguayCan'ın bölgeyi yaklaşmakta olan kenevir dikim sezonuna karşılık gelen uygulamayı Haziran veya Temmuz aylarında başlatmayı planladığını söyledi. Uygulama açık kaynak olacak, yani akıllı sözleşme şirketine göre başka herhangi bir ürün için farklı parametrelerle yeniden programlanabilir.

 Aeternity, 2016 yılında Lihtenştayn'da kurulmuştur. Şirket, 8.85 milyondan fazla işlem gerçekleştirmiştir ve yazım sırasında 225.000'den fazla blok çıkarmıştır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ