Dijital koleksiyonlar için hype neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Son zamanlarda popüler hale gelen NFT çılgınlığına tüm minnettarız.

Dijital koleksiyonlar için hype neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Son zamanlarda popüler hale gelen NFT çılgınlığına tüm minnettarız. Fungible olmayan tokenler yeni değil ve aslında ilk olarak 2018'in başlarında kullanıma sunuldu, ancak birincil kullanımları popüler bir spor ligi için fan tokes ve oyun içi blok zinciri hatıraları ile sınırlıydı. Bununla birlikte, her boğa sezonunda yeni bir kullanım durumu her şeyin üzerinde yükseliyor ve bu sefer NFT şu an için en popüler olanı haline geldi. Üst düzey spor yıldızları ve sporcular, pop yıldızları, sanatçılar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi ana akım ünlü, benzersiz sanat eserleri ve nadir hatıra eşyalarını karşılaştıran NFT koleksiyonlarını başlatmak için öne çıktı. En iyi NFT sanatı 69 milyon dolara yükseldi ve daha fazla ünlünün diğer geleneksel açık artırma biçimlerine kıyasla NFT lansmanını seçmesine neden olan çok gerekli medya ilgisini sağladı.

NFT'lerin popülaritesinin artmasıyla birlikte, son birkaç ayda geleneksel veya NFT'ye özel müzayede evleri ortaya çıktı. Ancak, hiçbiri Satozhi'nin masaya getirdiği şeye yaklaşamadı; Bitcoin'in çalışma kanıtı ile benzer bir madencilik konsensüsü kullanılarak oluşturulan dünyanın ilk proof of burn odaklı tokeni. Bitcoin'in (BTC) Proof-of-Work (PoW) protokolüne aşinayız, ancak Satozhi (SATOZ) Proof-of-Burn (PoB) olarak bilinen daha iyi bir protokol yaptı. Satozhi (SATOZ), herkesin uzun vadeli SATOZ'u bir değer deposu olarak saklaması için yaratıldı. Satozhi (SATOZ), en gelişmiş akıllı sözleşme protokollerinin standartlarına göre tamamen Binance Akıllı Zincir (BSC) ağında çalışan bir kripto tokenidir.

Yatırımcılar SATOZsatın alabilir ve karlı olduğunda satabilir, diğer yandan madenciler herhangi bir cüzdanda her 10 dakikada bir blok ödülü almak için SATOZ yakabilir. SATOZ tokenı, geliştiricilere de yardımcı olur, çünkü SATOZ projesi açık kaynaklıdır ve yaratıcılar tarafından değil topluluk tarafından yönlendirilir. Bu protokol, toke tedarikini blok zincirinde yakma ve ardından havuzda her 10 dakikada bir yeni bir token oluşturma mantığını kullanır.

Dahası, platform aynı zamanda geliştiricilerin ve sanatçıların yüksek değerli toenlerini basabilecekleri ve karlılık için açık artırma yapabilecekleri Sanal Madencilik Aracı pazarını da hayata geçirdi.

VMT Nedir ve Onu NFT'lerden Daha Benzersiz Kılan Nedir?

VMT, yalnızca Satoz'da bulunan çok benzersiz bir projedir. VMT, kripto para birimleri ve varlıklar dünyasında bir öncüdür VMT, Virtual Minting Tool'un kısaltmasıdır (veya bazıları için Virtual Minting Token olarak adlandırılır), VMT yaratıcılarının yalnızca dijital bir öğe veya benzersiz olarak değil, çalışmalarını satmalarına olanak tanıyan gelişmiş bir protokoldür. Değer değil, aynı zamanda ömür boyu madencilik ödülü olarak kullanılır ve VMT akıllı sözleşmesinin kendisi aracılığıyla otomatik olarak VMT merkezi olmayan pazar yerinde (VDEX) işlem görebilir. Bu çok benzersiz proje sadece Satoz'da var olup, artan popülaritesi sayesinde benzer projeler ortaya çıkana kadar onu sektörde bir ilk haline getiriyor.

VMT, NFT çılgınlığını bir sonraki seviyeye taşıyor ve merkezi olmayan alandaki yeniliklerin bir sonraki ayağı için bir blok zinciri 3.0 geliştiriyor. NFT'ler içerik oluşturuculara benzersiz bir fırsat sunarken, VMT basılan sanat eserlerinin yalnızca yaratıcılarına müzayede sırasında kârlı bir gelir sunmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda basılmış işlerini ellerinde tutsalar bile onlara stake gibi ödeme yapar.

VMT ve NFT

Non-Fungible Token (NFT), benzersiz dijital sahiplik varlıklarını depolamak için oluşturulmuş bir dijital akıllı sözleşme standardıdır. NFT'ler diğer tokenlerle takas edilemez, NFT'ler genellikle dijital sanat eserleri gibi dosyalar yüklenerek oluşturulur ve açık artırma pazarında veya NFT pazarında işlem görür. Bu, dosyanın bir dijital defterde veya blok zincirinde NFT olarak kaydedilen bir kopyasını oluşturacaktır. NFT daha sonra belirli kripto para birimleriyle satın alınabilir ve piyasaya geri satılabilir. Öyle olsa bile, sahiplik zinciri NFT akıllı sözleşmesinin kendisine kaydedilmeye devam edecek.

Virtual Minting Tool (VMT), varlıkların, tokenlerin ve sahipliğin kimliği birbirinden benzersiz olan ve blok zinciri tarafından yönetilen dijital bir akıllı sözleşme yeniliğidir. Her VMT'nin kendi varlık değeri, farklı gelir değerleri, Minter veya VMT tokenleri olarak adlandırdığımız farklı varlık türleri vardır. Bir NFT gibi merkezi olmayan bir piyasada işlem görmenin yanı sıra, VMT varlıkları herhangi bir zamanda kişisel bir varlık olarak da çıkarılabilir. Bir içerik oluşturucu onu satmak istemezse, sahipliğini sonsuza kadar elinde tuttuğu sürece VMT'yi her seferinde VMT basımının sonuçlarını almaya devam edecekleri bir koleksiyon olarak tutabilirler.

VMT yalnızca bir dijital varlığın sahipliğinin değerini vermekle kalmaz, aynı zamanda varlığın kendi değerinde de zaman içinde bir artış sunar. Bu nedenle, değeri yalnızca zamanla yükselen ve yalnızca açık artırma pazarına bağlı olmayan hepsi bir arada tahsil edilebilir bir ürün haline getirir. Satoz madenciliği, sanal madencilik araçları oluşturabilen ve araç üzerindeki yanıkların sayısını artırarak alınıp satılabilen ve hızlandırılabilen ücretli bir yazılımdır.

Satoz, başarılması zor olan kaynak sorunlarını çözmek için yeniden tasarlandı. Bu güne kadar, kripto para madenciliği CPU araçları, GPU'lar, çok yüksek elektrik maliyetleri olan çok pahalı ASIC'ler ve pahalı bakım maliyetleri ile yapılmak zorunda, bu da bazı madenciler için daha az etkili olmasını sağlıyor, bu da artan blok zinciri işlem ücretleri ve onay sürelerine neden oluyor. VMT pazarının, yalnızca yazma mekanizmasının yalnızca platforma güç veren belirtecin değerine yardımcı olduğu durumlarda ek faydaları vardır.

Satozhi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Satozhi.com adresini ziyaret edin

Twitter: https://twitter.com/satozhiofficial

Telegram: https://t.me/satozhitoken

CoinMarketCap: https://coinmarketcap.com/currencies/satozhi/

Github: https://github.com/satozhi/satoz-contracts

SatozhiTalk:https://satozhitalk.org/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ