Finans endüstrisi piyasada korkunç bir zaman geçiriyor ve Bitcoin bunun sonuçlarına yabancı değil. COVID-19'un Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir salgın olarak ilan edilmesiyle, virüs muhtemelen bir durgunluğu tetikleyebilir.

Durgunluk Korkusu Büyük Olduğu İçin Bitcoin Belirsizlik Alanında

Finans endüstrisi piyasada korkunç bir zaman geçiriyor ve Bitcoin bunun sonuçlarına yabancı değil. COVID-19'un Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir salgın olarak ilan edilmesiyle, virüs muhtemelen bir durgunluğu tetikleyebilir ve günümüz piyasa istikrarsızlığını ve oynaklığını kötüleştirebilir.

Dijital varlık yönetimi firması capriole.io'nun kurucusu Charles Edwards'ın yakın tarihli bir medium gönderisine göre, yatırımcılar korku piyasada önemli bir rol oynadığında genellikle 'riskli varlıklardan' kaçınıyor. Geçmişte, Bitcoin'in geleneksel pazarla ilişkisinin çoğu zaman aşırı açgözlülük veya korku zamanlarında olduğu ve çoğu insanın piyasa temelleri yerine duygularla sallandığı yaygın olarak tahmin ediliyordu.

Mevcut senaryo, borsadaki kolektif çöküş, dünyadaki birçok piyasa arasında panik durumu yarattığından farklı bir ortama dönüşüyor.

Geleneksel piyasalar 2008'in çöküşüyle bir çok benzerlik göstermekte ve piyasada mevcut işaretlerin bazı durgunluk risklerini kolaylaştırabileceğinden korkmaktadır.

Bitcoin'in sonunda, madenciler mayıstan sonra azalan ödüllerin kaçınılmazlığıyla uğraştığından, yaklaşan yarılanma ile işler kolay olmamıştı. Mevcut likidite krizi nedeniyle stres de arttı ve yukarıda belirtilen göreve göre, bir durgunluk olayı sona erdiğinde, Bitcoin madencilerinin yaklaşık yüzde 20'si iş dışına çıkacaktı.

Daha önce, Fundstrat Araştırma Başkanı Tom Lee, Bitcoin'in en iyi performans gösterme döneminin her zaman güçlü özkaynak performansı ile çakıştığını açıklamıştı. CNBC ile yapılan bir röportajda Lee, S&P 500 yüzde 15 arttığında Bitcoin'in genellikle piyasada üstün olduğunu söylemişti. Bunu göz önünde bulundurarak, dünyanın en büyük dijital varlığının yatırımcıları şu anda S&P 500 listelerinden kaçınmak istiyorlar.

Aslında, geçen hafta, S&P 500 endeksi 2706 $ 'a düştüğü için 130 puan düştü.

Yazım sırasında, Bitcoin’in fiyatı, kripto varlık 1 saatlik bir süre zarfında % 24'ün üzerine düşerek 7000 $ 'ın altına düştüğünde başka bir düşüşle karşılaştı. S&P 500 de benzer bir düşüş kaydetti ve piyasalar bir önceki gün 2741 $ 'dan kapandıktan sonra 2630 $' a açılıyor.

 Bir durgunlukta Bitcoin'in performansına dair bir kayıt bulunmaması, açık bir çökme yerine nispeten yavaş bir pazar olasılığını açar, ancak hareketini tahmin etmek zordur. Geleneksel pazarların çöküşünü inceledikten sonra, Bitcoin şüphelerin yanlış olduğunu kanıtlayabilir, ancak böyle bir durumda nasıl tepki vereceğini desteklemek veya tartışmak için daha az argüman vardır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ