AVAX, cuma günü 12 günün en yüksek seviyesine tırmanırken, XRP yaklaşık %15 arttı.

XRP

XRP'deki yükseliş baskısı , fiyatların bugünkü seansta bir haftadan uzun bir sürenin en yüksek noktasına yükselmesiyle Cuma günü yoğunlaştı.

Bugünkü artış, XRP /USD rallisini 11 Haziran'dan bu yana en yüksek noktası olan 0.3847 $'lık gün içi en yüksek seviyesine çıkardı.

Genel olarak, fiyatlar şu anda Perşembe gününün en düşük seviyesi olan 0,3244 $'dan %13.6 daha yüksek ve bu, önemli bir fiyat tavanının marjinal bir şekilde kırılmasının ardından geldi.

XRP /USD – Günlük Grafik

Bu direnç noktası 0,3800 dolar seviyesindeydi ve kısa vadeli momentum yukarı doğru hareket etmeye devam ettikçe kırıldı.

Grafiğe bakıldığında, 10 günlük hareketli ortalama (kırmızı) bu yöndeki değişimi teyit ediyor ve trend şimdi daha da yükseliyor.

Buna ek olarak, 14 günlük RSI, bugün erken saatlerde 50.71'e ulaştıktan sonra üç ayın en yüksek noktasında seyrediyor.

Bununla birlikte, bu nokta aynı zamanda bir direnç seviyesidir, bu nedenle bazı boğalar muhtemelen pozisyonları tasfiye ettiğinden önceki kazançlar bir miktar hafifledi.

Avalanche (AVAX)

AVAX'ın fiyatı bugün 20$'lık önemli bir seviyeye yaklaştığından, bu haftayı bitirmek için dikkate değer bir hamle oldu.

AVAX/USD'nin tüm zamanların en düşük 13.53$'ı gördüğü haftaya yavaş bir başlangıç yaptıktan sonra, fiyatlar bugün erken saatlerde 19.97$'a yükseldi.

Bu hareket, boğaların mevcut tavanı kırmaya çalışmasıyla fiyatların gün içinde %13 kadar arttığını gördü.

AVAX/USD – Günlük Grafik

Yükseliş baskısındaki bu artışa rağmen, 20$'lık direnç bugüne kadar bugünkü seansta sağlam kaldı ve fiyatlar şu sıralar 19.29$'da işlem görüyor.

Bunun bir nedeni, Göreceli Güç Endeksinin de kendi başına bir tavana ulaştığını görmemiz olabilir.

Bunun bir sonucu olarak, 20 dolar seviyesinin kırılmasına yardımcı olmak için piyasaya yeniden giren yeterli boğa göremeyebiliriz.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ