Bu yazımızda sizlere Dusk Network (DUSK) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Dusk Network (DUSK) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi DUSK Token

Bu yazımızda sizlere Dusk Network (DUSK) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Dusk Network (DUSK) Nedir?

Dusk Network; gizlilik, programlanabilirlik ve sözleşme denetlenebilirliği sağlamak için Ayrılmış Bizans Anlaşması (Segregated Byzantine Agreement) içeren, gizlilik odaklı bir blok zinciri protokolüdür. Dusk, Amazon, TomTom, Mozilla, Reaktor ve blok zinciri geçmişlerinde teknik deneyime sahip girişimciler, mühendisler ve araştırmacılardan oluşan bir ekip tarafından oluşturulmuştur. (Zcash, City of Zion, NEO Research, vb.) Dusk Network şu anda testnet aşamasındadır ve programlanabilir Sıfır Bilgi dApp'larının kolay dağıtımı için tasarlanmış bir blok zinciri protokolü olmayı hedefleyerek açık, izinsiz ve küresel bir gizliliğin omurgası haline gelmeyi amaçlamaktadır.

Proje, menkul kıymet tokenleri gibi ürünlerin ana akım ihraç ve ticaretini engelleyen teknik engelleri kaldırmayı amaçlamaktadır. Uyumluluk, denetlenebilirlik ve gizlilik, açık, izinsiz Gizli Menkul Kıymet Token Standardına ("XSC") yerleştirilmiştir. Temel unsurlarından bazıları şunları içerir:

Ağustos'tan Kasım 2018'e kadar özel token satışlarıyla ~ 8,08 milyon ABD doları fon sağladı.

Block Generator'ların anonim olarak stake etmesini sağlayan Private Proof-of-Stake uygulaması.

Çok çeşitli geçmişlere sahip (Amazon, TomTom, Mozilla, ZCash, City of Zion, Neo Research, vb.) Girişimciler, mühendisler ve araştırmacılardan oluşan bir ekip tarafından oluşturulmuştur.

Özünde şu özelliklere sahiptir: Dusk Network, yüksek verim ve anlık işlem sonluluğunu korurken zincir üzerinde gizlilik ve programlanabilirlik sağlamayı amaçlamaktadır. Dusk Network, bu temel yenilikler üzerine inşa edilmiştir: Temel özelliklerinden bazıları şunları içerir:

Ademi merkeziyetçilik: Stake havuzlarından kaynak merkezileştirmeyi caydırarak, daha küçük katılımcılar fikir birliğine katılmaya teşvik edilir.

Değiştirilebilirlik: Fikir birliği katılımcıları sözde rastgele seçilir ve önceki sonuçlardan bağımsızdır.

Dusk bunu yapmak için birkaç temel özelliğe güveniyor:

Üç aşamada fikir birliği: Blok Oluşturma, Blok Azaltma ve Blok Anlaşması.

Sıfır Bilgi dostu bir hash algoritması olan Poseidon'un uygulanması.

Sıfır Bilgi doğrulaması ve Sıfır Bilgili Sanal Makine mimarisi için Tarayıcı Düğümleri.

Anında İşlem Kesinliği: Dusk Network mutabakat protokolünün özellikleri nedeniyle işlemler, bir forkun ihmal edilebilir bir olasılığı dışında, bir bloğun tamamlanmasından hemen sonra kesinleşir.

Misyon ve Değer Önerisi

Dusk'un açıkça erişilebilir olmasına izin vererek, Dusk Networks'ün misyonu "finans, yönetim, siber güvenlik veya tamamen yeni bir şey olsun, tüm bir çözüm ekosistemi için tercih edilen gizlilik altyapısı" haline gelmektir. Finans endüstrisi kullanımı için tasarlanmıştır ve bu nedenle Dusk'ın benimseme stratejisi, amaca yönelik bir blok zincirine ihtiyaç duyan menkul kıymet token piyasasına odaklanır.

Gizlilik: Dusk Network hız ve tam kullanıcı gizliliği sağlarken, merkezi olmayan uygulama yayıncılarının ve üçüncü tarafların kontrol ve bakiyeleri, denetim ve raporlama gereksinimlerini yerine getirmek için anlamlı Sıfır Bilgi kanıtları oluşturmasına olanak tanır.

İzinsiz: herkes, merkezi bir kuruluşun onayına ihtiyaç duymadan ağa bir fikir birliği katılımcısı olarak katılabilir.

Genel: kullanıcıların Dusk Network blok zincirini kullanmak için güvenilir bir otoritenin onayına ihtiyacı yoktur. Dusk Network blok zinciri, katılmak için minimum işlem gücü ve mütevazı BT kaynakları gerektirir. DUSK tokenına sahip olan tüm kullanıcılar fikir birliğine katılabilir.

Uyumluluk: Sıfır Bilgi kanıtları aracılığıyla şirketler ve projeler, veri gizliliği sunmaya devam ederken katı uyumluluk gereksinimlerine uyabilen gerçek dünya uygulamaları oluşturabilirler. Bu, iş süreçlerini zincir üzerinde gerçekleştirme yeteneğini artırarak önemli ölçüde maliyet düşüşüne yol açar.

Dusk Network, ağ katılımcılarının çok çeşitli işlemlerin doğru sonucunu kanıtlamasına izin vermek için sıfır bilgili kriptografi kullanır. Kimlikleri veya herhangi bir işlem detayını ifşa etmeden, güvenilir bir şekilde doğru hesaplamanın kanıtını sunmadan işlemleri yapar. Tarayıcı nodeları, bu farklı doğrulama türlerini sağlamak için kullanılır. Karanlık nodedlar, açıklanmayan bir miktarda Dusk tokenini anonim olarak taahhüt ederek (yani stake ederek) blok seçim sürecinde rekabet eder ve böylece böyle bir Sıfır Bilgi kanıtı oluşturarak sürece uygunluğu kanıtlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ