Bitcoin'in zincir üstü verileri, 2020'de BTC'ye ne kadar yeni ilgi geldiğini ortaya koyuyor.

Bitcoin'in zincir üstü verileri, 2020'de BTC'ye ne kadar yeni ilgi geldiğini ortaya koyuyor.

Üçüncü Bitcoin yarılanması, sadece birkaç saat uzaklıkta ve çok fazla gürültü yarattı. Ancak temel göstergeler 2020'nin kripto için büyük bir yıl olduğuna işaret ediyor.

2020 Yılı Kripto Yaygın mı?

Bitcoin, uzun vadeli BitMEX yatırımcılarının yaklaşık 250 milyon dolar kaybettiği yarılanmaya doğru bir satışta hafta sonu 1.500 $ düştü.

İkinci yarıdan sonra kısa vadeli yarıya satış gerçekleşti, bu yüzden hafta sonu etkinlikleri bu riske karşı önleyici bir hareket olabilir. Yine de, kripto pazarında 2016'ya kıyasla birçok fark var.

Pazar günkü flaş kazası, efsanevi riskten korunma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones'un geçen hafta Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapma niyetini ifade etmesinden sonra geldi.

PTJ’in Bitcoin'i geçerli bir varlık aracı olarak onaylaması iyi bir şekilde desteklenirken, ünlü yatırımcı müşterilere Bitcoin vadeli işlemlerinde varlıklarının yalnızca tek haneli bir kısmını tahsis etmeyi amaçladığını hatırlattı. 13 milyar dolarlık varlığı yönetiyor.

Sinyal, uyarıları da dahil olmak üzere, Bitcoin boğalarını geç saatlerde karıştırdı.

Uzun zamandır BTC tutkunu Mike Novogratz geçtiğimiz günlerde CNBC'ye şunları söyledi:

“Şu anda bitcoin biraz çılgınca hissediyor ve yükseldiğini görebiliyorduk, ancak yılın sonunda kesinlikle eski zirveleri çıkardığımızı düşünüyorum.”

Yine de, abartılı başlıklar, lider kripto para biriminde halk arasında artan ana akım ilgiyi ortaya koyan sert verileri gizliyor olabilir. Bu verilerden, 2020, kriptonun ana akım haline geldiği yıl olabilir.

2020'de Yeni Adresler, Aktif Kullanıcılar Yılın En Yüksek Seviyesinie ulaştı

Yeni adresler, mevcut Bitcoin sahipleri istedikleri kadar oluşturabildiğinden, yeni kullanıcıların kusurlu bir ölçüsüdür. Ancak pazara yeni girenler için yaklaşık bir sayı olarak kabul edilebilirler.

Glassnode'dan alınan veriler, 7 Mayıs'ta neredeyse yarım milyona ulaşmadan önceki yılın başından bu yana yeni Bitcoin adreslerinin neredeyse iki katına çıktığını gösteriyor.


Günlük etkin adresler 2020'nin başlangıcından bu yana yarım milyondan bir milyona iki katına çıktı.


İşlem rakamları daha nüanslıdır. Onlar da Kara Perşembe gününden bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor ve cazip fiyatlarla fırsatçı satın almayı gösteriyor. Ancak yılbaşından bugüne rakamlar, Mart ayının ortasından bu yana yılın ilk iki buçuk ayına kıyasla daha az işlem olduğunu ortaya koyuyor.

Ancak, bir yıllık bir görünüm için uzaklaşırsa, 2020, nispeten düz bir 2019'dan sonra daha yüksek işlem büyümesi belirtileri gösteriyor.

 Son iki aydaki yörünge yaklaşık % 30 artışla işlem hacimlernin arttığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ