Kripto ve bankacılığın birlikte nasıl çalışabileceğine dair bir girdi talebinin ardından, yeni oyunculuk Para Birimi Denetçisi Brian Brooks, sektörle çalışmadaki ilk önceliklerden bahsediyor.

Düzenleyiciler de Bitcoin ve Kripto Alanının Netleşmesini İstiyor

Kripto ve bankacılığın birlikte nasıl çalışabileceğine dair bir girdi talebinin ardından, yeni oyunculuk Para Birimi Denetçisi Brian Brooks, sektörle çalışmadaki ilk önceliklerden bahsediyor.

4 Haziran duyurusunda, Para Birimi Kontrolörü Ofisi (OCC), bankaların ve kripto firmalarının ikisinin nasıl etkileşime girebileceğine ağırlık vermelerini istiyor.

Önerilen Kural Bildirimi bankalardan ve endüstri liderlerinden bir dizi soruya cevap vermelerini istiyor.

“Kripto para birimleri veya kripto varlıklarla ilgili hangi faaliyetler finansal hizmet şirketleri veya banka müşterileri ile ilgileniyor ve bankacılık endüstrisinde kripto ile ilgili faaliyetlerin daha fazla benimsenmesinin önündeki engeller veya engellemeler neler?”

Vekil Denetçi Brian Brooks, bugünkü açıklamayı finans ve kripto arasındaki boşluğu kapatmak istiyor gibi nitelendirdi.

OCC, Birleşik Devletler Hazinesi'ndeki en büyük bankacılık düzenleyicisidir. Son duyuru, Brooks'un bu haftanın başında ofiste dizginleri almasından bu yana bir faaliyet telaşının bir parçası olarak geliyor.

Mart ayında Brooks, kripto paraya olan ilgiyi açıklayabilecek baş hukuk görevlisi olarak görev yaptığı Coinbase'den OCC'ye katıldı.

Geleceğe bakarak, Cointelegraph'a bankaların saklama rolünü oynadığını ve stablecoinlerin uyduğu kritik terimin onun dönemine girdiği kritik hedefler olduğunu söyledi:

“Hızla gözetim altında olan OCC, ulusal bankalar hakkında kripto para birimi için uygun saklama görevlileri olarak ne düşündüğümüz konusunda birlikte bir pozisyon alacak. Bu konuda bir görüşümüz yok ve bunu zaten açıklamak bile istemiyorum, ancak geçmiş hayatımdan kesinlikle buna ilgi duymam gerekiyor. Ve sonra stablecoinler hakkında ne düşünüyoruz? Stabil coinler para birimine eşdeğer mi yoksa nakit eşdeğerleri mi? Bankalar tarafından müthiş bir formatta tutulabilirler mi yoksa bir banka dışında tutuluyorlarsa? Bu bankacılık düzenlemeleri kapsamında mı? ”

ABD ve yurtdışındaki düzenleyiciler giderek kripto paraya bakıyorlar. Birçoğu, Brooks'un OCC'ye işe alımını, federal hükümetin cephaneliğine kripto yeteneklerine katılmaya daha fazla ilgi duyduğunun kanıtı olarak yorumladı. Bu işe alımdan haftalar önce, Mart ayında, Hazine daha fazla bilgi edinmek için kripto endüstrisindeki liderlerle bir toplantı yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ