Bu yazımızda sizlere e-Money Coin (NGM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve NGM Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

e-Money Coin (NGM) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi NGM Coin

Bu yazımızda sizlere e-Money Coin (NGM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve NGM Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

e-Money Coin (NGM) Nedir?

e-Money, elektronik bir ödeme sistemi ve bir değer deposudur. Hızlı, sorunsuz, küresel para: giderek daha fazla birbirine bağlanan dünyamızı yansıtan bankacılık hizmetleri için bir yükseltme. e-Money sınır tanımıyor. Sözü, küresel vatandaşlar, yerel işletmeler, uluslararası şirketler ve STK'lar için daha ucuz ve daha kullanıcı dostu bir deneyimdir.

Ödemeler e-Money kullanılarak yapıldığında, işlem geleneksel finansal hizmetler aracılığıyla fiat yerine e-Money ağındaki para birimine dayalı stablecoinlerle gerçekleştirilir. E-Para ağında Euro, eEUR sabit para birimi olurken, İsviçre Frangı eCHF olur. Sistem, e-Money'nin para birimine dayalı sabit paraları ile temel fiat para birimi arasındaki fark edilebilir tek fark, para birimine dayalı sabit paraların daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli çalışması olacak şekilde tasarlanmıştır. Lansmanda e-Money, ardından GBP, JPY ve USD ile EUR, CHF, SEK, NOK ve DKK para birimlerini destekleyecektir. Zaman içinde, e-Money tüm büyük para birimlerini desteklemeye başlayacak.

Proje için çok önemli olan para birimi destekli stablecoinler, teminatlı sabit paralar üzerinde bir yeniliktir ve tamamen banka mevduatları ve devlet tahvilleri tarafından desteklenmektedir. Teminatlı sabit paralar ile para birimine dayalı sabit paralar arasındaki temel farklardan biri, ikincisinin faiz taşımasıdır, bu da onları birçok yönden bir banka hesabında tutulan paraya daha çok benzer. Bu, para birimine dayalı stablecoin arzını yılda %1 oranında şişirerek mümkün oluyor.  

NGM Coin Nedir?

Mevcut teknolojiyle ve merkezi olmayan finansa sağlam ve benzersiz bir yaklaşımla gözlerimizi geleceğe ve şirket için sırada ne olacağına bakıyoruz. e-Money şimdi NGM (Next Generation of Money) teklifi için hazırlanıyor.

NGM, e-Money'nin stake tokenidir. NGM sahipleri, NGM tokenlerini stake ederek NGM ödüllerine hak kazanırlar. NGM'nin enflasyonu yıllık %10 oranında gerçekleşir. Bir kez basıldığında, taze NGM, yalnızca stake edilen NGM'ye orantılı olarak dağıtılır, bu nedenle ne kadar çok token alınırsa ödül o kadar büyük olur. Buna ek olarak, e-Money stabilcoinleri yıllık %1 oranında şişirilir ve bunlar NGM tokenlerini geri almak ve yakmak için kullanılır ve arzı azaltır.

e-Money'nin Token Metrikleri

Token Adı: Next Generation of Money.

Kayıt kodu: NGM

İlk Toplam Arz: 100.000.000.

Dolaşımdaki Arz: 6.364.516.

Temsil edilen okenler: 52.789.969.

Token Tahsisi:

Pazarlama Maliyetleri: 280.000 NGM.

Piyasa Yapıcı Ücretler: 33.333 NGM.

Borsa Listeleme Ücretleri: 600.000 NGM.

Likidite Sağlama: 1.193.026 NGM.

Müşteri Edinimi: 8.300.000 NGM.

Ekosistem Fonu (Hibeler): 10.000.000 NGM.

Hazine: 60.000.000 NGM.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ