Amazon, Amazon Pay’ı WorldPay’in büyük işletmeler listesine eklemek için küresel ödeme işleme şirketi WorldPay ile ortaklık kurdu.

E-ticaret Devi Amazon, Küresel Ödeme Şirketi WordPay İle Ortaklık Kurdu

PYMNTS tarafından 20 Mart tarihinde yapılan basın açıklamasına göre, dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Amazon, Amazon Pay’ı WorldPay’in büyük işletmeler listesine eklemek için küresel ödeme işleme şirketi WorldPay ile ortaklık kurdu. Bu işbirliği ödemeler endüstrisi ve Ripple (XRP) için önemli bir dönüm noktası.

Bu işbirliği WorldPay'i yüzde 100 ila yüzde 100 ilk satın alan şirket olarak Amazon Pay'i, tüccarları için Amazon Payını uygulayarak ödeme endüstrisi için bir dönüm noktası etkinliği haline getirecek.

Amazon, sadece önde gelen e-ticaret platformunda popüler bir ödeme yöntemi değil aynı zamanda Amazon web sitesinin dışında da dünya çapında farklı satılar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Amazon Pay Başkan Yardımcısı Patrick Gauthier, WorldPay ortaklıkları, Amazon Pay’in satıcıların daha geniş bir kitleye ulaşma vizyonu için ciddi bir adım olduğunu belirtti. Şirketin sadece çevrimiçi perakendede değil aynı zamanda ödemelerde de dünya lideri olma arzusu var.

Gauthier, Amazon Pay’ın bu hedefi gerçeğe dönüştürme stratejisiyle ilgili olarak şunları söyledi:


    “Entegrasyonu ve bütünleştirmeyi nasıl basitleştirdiğimizi değil aynı zamanda operasyonları sürekli olarak nasıl daha iyi yöneteceğimizi de gerçekten düşünmeye başladık. Bizler için en iyi çözümün uzlaşma, uzlaşma, raporlama ve uyuşmazlık yönetimi konusundaki gündelik sorunları basitleştirdiği için büyük bir işletme sağlayıcısı ile bütünleşmek olduğuna karar verdik. ”

Buna ek olarak Gauthier, Amazon Pay'in, satıcıların alıcılarla olan etkileşimlerini artıracağını ve WorldPay ile olan bu ortaklığın ödeme endüstrisindeki diğer yeniliklerin başlangıç noktası olacağını belirtti.

Amazon Pay ve WorldPay arasında kurulan bu ortaklık, Ripple meraklılarını Amazon'un Ripple'ı benimsemeye titizlikle yaklaştığı gerekçesi ile heyecanlandırdı. Bunun nedeni, WorldPay’in yakın zamanda ABD’nin fintech şirketi olan ve aynı zamanda Ripple’ın bir ortağı olan Fidelity National Information Services Inc.’i (FIS), tarafından satın alması.

Ek olarak, Amazon Pay’den Gauthier, bu son ortaklığın sadece ödemeler endüstrisindeki yeniliklerin başlangıç noktası olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ