E-ticaret devi Ebay, meta veri deposu ve değiştirilemez tokenler (NFT'ler) ile ilgili geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini kapsayan iki ticari marka başvurusunda bulundu.

Ebay'in NFT, Metaverse Ticari Marka Uygulamaları

Ebay Inc. (Nasdaq: EBAY), geçen hafta Birleşik Devletler Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) karşılıksız tokenler (NFT'ler) ve metaverse ile ilgili geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini kapsayan iki ticari marka başvurusunda bulundu.

USPTO lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis Salı günü tweet attı: "Ebay Inc. metaverse'e geliyor." Dosyalamaların e-ticaret devinin sanal ürün pazarları, gerçek ve sanal ürünlerle çevrimiçi perakende mağazaları, NFT'ler, NFT borsaları ve NFT ticareti için planlarını gösterdiğini açıkladı. Uygulamaların seri numaraları 97473696 ve 97473620'dir.

Ebay, iki ticari marka başvurusunda bulunmadan bir gün önce şirket, NFT pazar yeri Knownorigin'i satın aldığını duyurdu. Ebay'e göre, iki şirket anlaşmayı 21 Haziran'da imzaladı ve kapattı.

Ebay CEO'su Jamie Iannone o sırada şunları anlattı: “Ebay, dünya çapında koleksiyonlarına bu mükemmel, bulması zor veya benzersiz bir eklenti arayan insanlar için ilk durak ve bu satın alma ile lider olmaya devam edeceğiz. Topluluğumuz giderek daha fazla dijital koleksiyon ekliyor.

E-ticaret platformu, bölgede “büyük bir ilgi dalgası” olduğunu öne sürerek geçen yıl Mayıs ayında NFT satışlarına izin vermeye başladı.

Bu ay, McKinsey ve Company, metaverse'nin 2030 yılına kadar 5 trilyon dolar üretebileceğini söyledi. Şirket, "2030'a kadar, canlı etkinliklerin yüzde 50'sinden fazlasının metaverse'de gerçekleştirilebileceği tamamen makul" dedi.

Buna ek olarak, Nisan ayında yapılan bir anket, meta veri deposunun kripto için en popüler yer olacağını gösterdi ve ankete katılanların %70'i "kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisindeki ilerlemelerin meta veri deposunun geleceğini şekillendirmek için kritik öneme sahip olacağını" kabul etti. Ayrıca Citigroup , metaverse'in 2030 yılına kadar 5 milyar kullanıcıyla 13 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini tahmin ederken, Goldman Sachs metaverse'i 8 trilyon dolarlık bir fırsat olarak görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ