Japonya’nın Amazon’a eşdeğer, e-ticaret devi Rakuten, yeni kripto para birimi borsası Rakuten Wallet’ın hesap kayıtlarını kabul etmeye başladı.

E-Ticaret Devi Rakuten Yeni Kripto Borsasını Müşterilere Açtı

Japonya’nın Amazon’a eşdeğer, e-ticaret devi Rakuten, yeni kripto para birimi borsası Rakuten Wallet’ın hesap kayıtlarını kabul etmeye başladı.

Şimdilik, sadece Rakuten Bank'ta hesabı olan veya zaten Rakuten üye kimliğine sahip olan müşterilerin alım satım işlemine hazırlık için kayıt yaptırabileceklerini belirtiyor. Başvuruların kabulune tamamen ne zaman başlanacağı henüz belli değil. 

Firma, yaptığı açıklamada, müşteri taleplerine cevap vermek için AI (yapay zeka) teknolojisini kullanan bir otomatik destek hizmeti de sunduğunu söyledi. Aynı zamanda, kullanıcıların kripto para birimleriyle işlem yapmalarının yanı sıra para yatırma ve çekme işlemlerini yapmalarını sağlayan bir mobil uygulama başlatmayı da planlıyor.

Firma, Japon Finansal Servis Ajansı'ndan geçen ayın sonunda kripto para birimi değişimi için bir lisans aldı. Bu nedenle, değişim Kanto Yerel Mali Bürosu'na ülkenin Ödeme Hizmeti Yasası uyarınca sanal bir döviz değişimi hizmeti sağlayıcısı olarak kaydedilir.

Rakuten Cüzdan, daha önce geçen Ağustos ayında 2,4 milyon dolar karşılığında Rakuten'e verilen bir takas olan Herkesin Bitcoin'i olarak biliniyordu. Varlığın Rakuten Cüzdan'a yeniden markalanması 1 Mart'ta eski hizmetin kapatıldığı sırada gerçekleşti.

Rakuten geçen Ağustos ayında, "e-ticaret, çevrimdışı perakende satış ve P2P ödemelerinde kripto para birimi bazlı ödemelerin rolünün gelecekte artacağını" belirtti.

“Kripto para ödeme yöntemlerini sorunsuz bir şekilde sağlamak için, bir kripto para borsası işlevi sunmamızın gerekli olduğuna inanıyoruz” dedi.

Rakuten’un e-ticaret sitesi, ABD’deki web sitesini Bitcoin ödeme işlemcisi Bitnet ile entegre ederken, 2015’te bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ