Japonya merkezli e-ticaret devi Rakuten’in yeni ödeme uygulaması kripto paraları destekleyecek

E-Ticaret Devinin  Yeni Ödeme Uygulaması Kripto Paraları Desteklecek

Japon e-ticaret şirketi Rakuten, Rakuten Pay mobil uygulamasına gelecek olan büyük güncellemenin 18 Mart'ta yayınlanacağını duyurdu. Uygulamanın yeni yapısı, kripto para birimlerini destekleyeceğini gösteriyor.

Şirketin dördüncü çeyrek ve 2018 yılı için hazırlanan tanıtım materyaline göre, uygulamanın yeni sürümü tek bir platforma gömülü tüm ödeme yöntemlerini içerecek.

Cointelegraph'ın Ocak ayında bildirdiği gibi, gayrı resmi olarak “Japonya’nın Amazon’u” olarak bilinen Rakuten, kurumsal yapısında bir revizyon ortaya koydu. Rakuten firmasının bünyesi altında faliyet gösteren Rakutan Payment şirketi Rakuten şirketinin yan kuruluşudur.

Firmanın yaptığı açıklamada, Edy'nin uygulamanın güncellenmiş versiyonunda destekleneceğini belirtildi ve ayrıca QR kod ödemelerini de destekleneceği söylendi. Uygulamaya gelecek olan güncelleme, kripto desteğini açıkça belirtmese de, şirketin platformda “tüm ödeme çözümlerinin” destekleneceği konusundaki açıklamalarına bağlı ortaklığı Rakuten Ödemesinin bir parçası olarak kripto para ödemelerini de destekleyeceği anlamına geliyor.

Rakuten, Japon kripto alışverişini 2018 Ağustos'unda Herkesin Bitcoin'inde 2,4 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın aldı. O zaman, şirket temsilcileri firmanın “e-ticaret, çevrimdışı perakende ve P2P ödemelerinde kripto-para birimi bazlı ödemelerin rolünün gelecekte artacağını” düşündüğünden “kripto para birimi döviz endüstrisine girmeyi düşünüyor” olduğunu bildirdi.

2015 yılının Mart ayından itibaren Rakuten, Amerikan portalı Rakuten.com'da Bitcoin'i (BTC) ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başladığını da duyurdu.

Başka bir Japon internet ve finans devi SBI Holdings de kripto alanına büyük ilgi gösterdi. Firma Temmuz ayında kendi kripto borsası Vctrade'yi başlattı. Borsa Aralık 2018'de birkaç büyük kripto para biriminde mevduat kabul etmeye başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ