İsviçre'nin önde gelen e-ticaret platformu Digitec Galaxus, 19 Mart'ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre kripto para birimlerini kabul edeceğini açıkladı.

E-ticaret Platformu Artık Kripto Para Ödemelerini Kabul Edecek

İsviçre'nin önde gelen e-ticaret platformu Digitec Galaxus, 19 Mart'ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre kripto para birimlerini kabul edeceğini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre e-ticaret sitesinde yaklaşık olarak 2,7 milyon ürünün satışta olduğu belirtiliyor. Buna ek olarak şirket şu anda Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC), Tron (TRX), NEO ve OmiseGO (OMG) gibi kripto para birimlerini 200 doların üzerinde yapılan harcamalarda kullanmaya olanak sağlıyor.

Şirketin kullanıma sunmaya hazırlandığı yeni ödeme yönteminin İsviçre ödeme işlemcisi (Swiss Payment Processor) Datatrans ve Danimarka kripto para ödemeleri startup'ı (Danish Crypto Payments Startup) Coinify ile işbirliği içinde geliştirildiği bildirildi. Sistem, müşterilerin ödemelerini gerçekleştirmeleri için kripto para kurunun değişmediği 15 dakikalık zaman dilimi oluşturur.

Ayrıca şirket e-ticaret platformuna özel bir rehber eşliğinde bir kripto cüzdan kategorisi ekledi ve “Elmaslar veya Altın, Yasadışı Paradan Kurtulmak İçin Daha Uygun” başlıklı bir blog yazısı yayınladı. 

Son olarak, şirket ayrıca kripto entegrasyonunun arkasındaki iç mühendislik ekibine adanmış bir blog yazısı yayınladı. Çoğunlukla röportajdan oluşan yazıda şirket, Blockchain'in ne olduğunu üst düzeyde açıklıyor.

E-ticaret veri platformu ecommerceDB'ye göre, Digitec Galaxus’un net satışları 2018’de 261 milyon $ 'ı buldu. İlk kez 2010 yılında açılan mağaza dünyanın 341. en büyük e-ticaret platformu. Uluslararası diğer e-ticaret platformları, ödeme bölümüne kripto para ödemeleri seçeneklerini ekleme fikrini araştırdı.

Geçtiğimiz yıl nisan ayında bildirdiği gibi, Kanadalı e-ticaret ve takas platformu Bunz Ticaret Bölgesi kendi kripto para birimini başlatıyor.

Ayrıca, geçen yılın şubat ayında, Japonya’nın en büyük e-ticaret şirketi Rakuten, 12.5 milyar doların üzerinde bir piyasa kapitalizasyonu ile Rakuten Coin adında bir kripto para birimi açma planlarını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ