Bu yazımızda sizlere EasyFi (EASY) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve EASY Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

EasyFi (EASY) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi EASY Coin

Bu yazımızda sizlere EasyFi (EASY) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve EASY Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

EasyFi (EASY) Nedir?

EasyFi, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için Plazma kullanarak, teminatsız kredi vermeyi sağlayan bir Merkezi Olmayan Finans (DeFi) kredi protokolüdür.

EasyFi ağı, Ethereum uyumlu ve blockchain agnostiktir, zincirler arası varlık yerleşimlerine izin verir. Ağ, bir Proof-of-Stake konsensüs mekanizması kullanılarak güvence altına alınır.

TrustScore, EasyFi'nin kullanıcı kimliği protokolüdür. Borçluların çeşitli kredi platformlarındaki faaliyetlerini analiz eder ve her bir birey için gereken teminatlandırma oranını belirler.

EASY, EasyFi'nin yerel yardımcı program tokenidir  ve aşağıdaki işlevlerde kullanılır:

Yönetişim: EASY token sahipleri ağ yönetişim kararlarına oy verebilir.

Protokol Teşvik: Kullanıcılar, EasyFi platformunda ödünç verdiklerinde veya ödünç aldıklarında ödül olarak EASY tokeni kazanabilirler.

Staking: Borç verme ve ödünç alma piyasalarını EasyFi ağında başlatmak isteyen projeler, EASY tokenlerini stake etmek zorunda kalacak.

Ağ Uzlaşması: Kullanıcılar, bir doğrulayıcı düğümü çalıştırmak ve ağ fikir birliğine katılmak için EASY belirteçlerini stake edebilirler.

Çift Çiftçilik: Kullanıcılar ayrıca EASY tokenlerini stake ederek diğer DeFi proje tokenlerinin tokenlerini de toplayabilir.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ