Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis De Guindos, kripto para birimlerinin diğer varlıklarla aynı kurallara tabi olması gerektiğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis De Guindos, kripto para birimlerinin diğer varlıklarla aynı kurallara tabi olması gerektiğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis De Guindos, kripto para birimlerinin diğer varlıklarla aynı kurallara tabi olmasını istediğini belirtti. Açıklamalar, De Guindos'un kripto para düzenlemesi hakkındaki görüşünü açıkladığı Avrupa Parlamentosu tarafından sunulan yaz kurslarının bir parçası olarak verilen bir sunumda sunuldu. Kripto para birimi düzenlemeleri çoğu ülkede hala gri bir alanda.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Kripto, Diğer Varlıklarla Aynı Yasalara Uymalıdır

ECB'nin şu anki Başkan Yardımcısı Luis De Guindos, kripto varlıkların piyasadaki diğer herhangi bir varlık gibi düzenlenmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. De Guindos, görüşünü Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen bir dizi yaz kursunda dile getirdi. Spesifik olarak kripto para birimleri konusunda, “Onları yasaklamazdım, ancak ihraççıların diğer finansal varlıklarla aynı koşullara uyması ve kara para aklama veya terörün finansmanı ile ilgili her şeyden kaçınması gerekir” dedi. Avrupa merkez bankaları ve diğer birkaç merkez bankası aktif olarak CBDC'ler üzerinde çalışıyor.

“Kripto Para Birimleri, Yasa Dışı Amaçlar İçin Kolayca Kullanılabilir”

De Guindos'a göre, kripto para birimleri, takma adları nedeniyle yasa dışı amaçlar için kolayca kullanılabilir. De Guindos, “kripto-varlıklar” olarak adlandırdığı kripto para birimleri söz konusu olduğunda her zaman şüpheci bir duruş sergiledi çünkü onun görüşüne göre bunlar geçerli ödeme yöntemleri olarak çalışmıyorlar. Aynı zamanda, bu kripto varlıkların bölgenin finansal istikrarını etkilemediğini belirtti. De Guindos, bu yeni araçların diğer daha geleneksel varlıklarla karşılaştırıldığında ekonomik bir temele sahip olmadığını da kaydetti. Daha önce, kripto para birimlerinin değer tekliflerinin kırılganlığı nedeniyle gerçek yatırımlar olmadığını belirtmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ