ECB, Bitcoin fiyatındaki son konsolidasyonun çöküşünden önceki son nefes olduğunu söyledi.

ECB: "Bitcoin İlgisizliğe Doğru Gidiyor?

ECB, Bitcoin fiyatındaki son konsolidasyonun çöküşünden önceki son nefes olduğunu söyledi.
Bitcoin'in bir yatırım varlığı kadar bir ödeme aracı olarak ortaya çıkmadığını ve bir spekülasyon aracı haline geldiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası bu yıl önemli bir satış baskısı altına girerken, Avrupa Merkez Bankası (ECB) bu fırsatı dünyanın en büyük kripto para birimine yönelik eleştirileriyle sert bir şekilde yanıtladı.

En son blog gönderisinde ECB, Bitcoin'in abartısına yetişemediğini ve son ayakları üzerinde durduğunu söyledi. Merkez bankası, Bitcoin'in son fiyat istikrarının birikim olarak algılanmaması gerektiğini söyledi. Bunun yerine, BTC sonunda çökmeden önce yutturmacayı sürdürmek için son çaba olabilir.

Yeni blog yazısı "Bitcoin's Last Stand", Avrupa Merkez Bankası Piyasa Altyapısı ve Ödemeler Genel Müdürü Ulrich Bindseil ve danışmanı Jürgen Schaaf tarafından yazıldı. ECB personeli şunları yazdı:

Bitcoin savunucuları için, görünen stabilizasyon, yeni zirvelere giden yolda bir soluklanma sinyali veriyor. Bununla birlikte, büyük olasılıkla, ilgisizliğe giden yol öncesinde yapay olarak teşvik edilen son bir nefestir. Bitcoin'in değerinin bariz bir şekilde sabitlenmesi, muhtemelen kripto varlığı ilgisizliğe giden bir yola çıkmadan önce yapay olarak tetiklenen son bir nefes olacaktır.

İlginç bir şekilde, yazarlar, bir yatırım varlığı kadar bir ödeme aracı olarak ortaya çıkmadığı için Bitcoin'e saldırdılar. Bitcoin'in sadece bir spekülasyon aracı olduğunu söylüyorlar.

Bitcoin Hiçbir Yere Gitmiyor

Bildiğimiz gibi, merkez bankası kurumları, bir bireyin parası üzerindeki kontrollerine meydan okuduğu için Bitcoin ile daha büyük bir düşmanlık paylaşıyor. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki büyük ekonomiler, insanları arasında güven inşa etmekte başarısız olduklarından ve kırılganlaştıkça, Bitcoin bir avantaj elde ediyor.

Bildiğimiz gibi, dünya çapındaki en iyi ekonomiler merkez bankası dijital para birimleri (CBDC'ler) üzerinde çalışıyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) da Digital Euro üzerinde çalışıyor. Bu nedenle, bu aşamada Bitcoin eleştirisi beklenmedik değil.

Ancak, Bitcoin'in alakasız olacağını söylemek çok daha abartılıdır. Geçmişte, Bitcoin ve kriptonun ölümünü öngören bu tür yüzlerce rapor vardı. Bununla birlikte, dünyanın en büyük kripto parası, kendisine atılan bu tür her zorluğun üstesinden geldi.

Tüm eleştirilere rağmen Bitcoin ağı yeni gelişmelerle güçlenerek büyümeye devam ediyor. Lightning Network ile yapılan iyileştirmeler yalnızca Bitcoin'in kullanılabilirliğini iyileştirdi.

Öte yandan, Bitcoin'in kurumsal olarak benimsenmesi, Bloomberg'in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone tarafından onaylandığı üzere büyümeye devam ediyor. Öte yandan, Fidelity Investments ve JPMorgan gibi finans devleri de müşterilerine Bitcoin ticareti ve saklama çözümleri sunmak için çalışıyor. Bu, Bitcoin'e olan talebin hem perakendeciler hem de kurumsal oyuncular arasında yüksek olduğunu açıkça gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ