Kripto para birimleri iki temel ve basit yönüyle gelişti: blok zinciri ve madencilik.

Kripto para birimleri iki temel ve basit yönüyle gelişti: blok zinciri ve madencilik. Bitcoin madenciliği yapılabilir bir kripto para birimi olarak ilk ortaya çıktığından beri insanlar kripto para madenciliği yapıyor. Bununla birlikte, kripto madenciliği kavramı, içerdiği riskler nedeniyle artık tavsiye edilmeyen bir şeye dönüştü.

Kripto para madenciliğinin en yeni ve daha iyi yöntemi bulut madenciliğidir. Kripto para birimleri tamamen eski sorunlara yeni cevaplar sunmakla ilgilidir ve kripto madenciliği son zamanlarda yeni bir biçimde yeniden ortaya çıkmıştır. Bulut madenciliği, madencilik sözleşmesi için bir ücret ödeyerek ve kazançları alarak seçtiğiniz kriptoları madencilik işlemidir. Bulut madenciliğinden önce, kripto madencilerinin tutarlı bir operasyona sahip olmak için madencilik ekipmanlarını satın almaları, yapılandırmaları, dağıtmaları ve bakımlarını yapmaları gerekiyordu.

Bulut Madenciliği Nedir?

Bulut madenciliği, bir hizmet sağlayıcıdan (bulut madenciliği hizmet sağlayıcısı) işlem kaynakları kiralayarak kripto para üretme yöntemidir. Bir madencilik çiftliğine üye olmak için madencinin hizmet sağlayıcıdan belirli bir miktarda “hash gücü” satın alması gerekir.

Madencilik bulutta yapıldığından, madencilerin gürültü, sıcaklık, kaynak yönetimi veya enerji maliyetleri konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Saygın bir bulut madenciliği hizmet sağlayıcısı bulduktan sonra madencilerin tek yapması gereken, beklentilerini en iyi şekilde karşılayan sözleşmeyi seçmek.

Bulut madenciliği hizmet sağlayıcısı, üst düzey madencilik altyapısına yatırım yapmalı ve ideal olarak çiftliğini daha düşük güç maliyetleri ve daha hoş bir iklime sahip bir bölgede kurmalıdır. Bu yöntem kullanılarak çiftliğin genel giderleri minimumda tutulur.

Bu, bitcoin madenciliğinin teknik yönüyle uğraşmak istemeyenler için mükemmel bir seçenektir. Üyeler, çoğu zaman telefonlarını kullanarak hash oranlarını ve bulut madenciliği paralarını izleyebilirler. Şu an için, belirli bulut madenciliği kurulumları, üretilen hash gücünü otomatik olarak en karlı madenciliği yapılabilir para birimine değiştirebilir.

Maden Havuzları Nedir ve Nasıl Çalışırlar?

Bir madencilik havuzunun üyeleri, zorlu kriptografik bulmacaları çözmeyi gerektiren bir kripto para biriminin blok zincirinde bir blok üretme şansını artırmak için işlem güçlerini gruplandırır. İşi başarıyla bitiren katılımcılar, genellikle madencilik yaptıkları bitcoin şeklinde ödüllendirilirler. Bir bütün olarak havuza koydukları işlem gücü veya iş miktarına göre para alıyorlar.

Bulut madenciliğinin yararları ve zararları

Bulut madenciliği, bu makalenin başlarında açıklanan tüm teknolojik ve mekanik gereksinimlerle uğraşmak zorunda kalmadan madenciliğin ekonomik faydalarından yararlanmak isteyen kişiler için harika bir alternatiftir. Bulut madenciliği, bir madencilik makinesini çalıştırma maliyetlerinin düşürülmesine de yardımcı olabilir.

ECOS'un ana bilgileri:

ECOS yasal statüye sahip tek bulut madenciliği sağlayıcısıdır. ECOS veri merkezleri Hrazdan Serbest Ekonomik Bölgesi'nde yer almaktadır ve elektrik Hrazdan TPP'den tercihli koşullarda gelmektedir. ECOS, varlığı boyunca dünyanın dört bir yanından 400.000'den fazla kullanıcının madencilikten para kazanmasına yardımcı oldu. Ve 2021'de şirket etki alanını genişletti ve tüm dijital varlık araçlarını tek bir ekosistemde içeren ilk yatırım platformunu yarattı. Platformda şu anda dört ürün bulunmaktadır: Bulut madenciliği, Cüzdan, Borsa, Madencilik Çiftliği, Yatırım Portföyleri ve NFT.

ECOS, bitcoin madenciliği için neredeyse tüm ürün ve hizmetlere sahiptir. ECOS'ta madencilik ekipmanı da satın alabilirsiniz. En ünlü üreticilerin ASIC madencilerini seçebilirsiniz: Bitmain, Innosilicon ve WhatsMiner. Saniyede 39 ila 110 terahash arasında birçok farklı model mevcuttur. En iyi bitcoin madenciliği donanımıdır. Bu arada, ECOS ASIC Shop'un ana avantajlarından biri, satın alındıktan hemen sonra çalışmaya başlayan stoktaki ekipmandır. Teslimat ve kurulum için beklemenize gerek yok. Hemen madenciliğe başlayın.

Madenciler için fiyatlar diğer şirketlere kıyasla çok demokratiktir. Ayrıca ASIC'ten elde ettiğiniz karı doğrudan web sitesindeki hesap makinesinde hesaplayabilirsiniz; çok kullanışlı ve hızlı!

Konuyla iligili olarak ECOS kurucusu ve CEO’su Ilya Goldberg, şunları söyledi:

“ECOS, yenilenebilir kaynakların enerji sektörünün% 30'unu temsil ettiği Ermenistan'da bulunuyor. Ayrıca, doğrudan enerji üreten şirketlerden elektrik satın alarak madencilik faaliyetlerimizde kullanılan yeşil enerji yüzdesini artırmak için adımlar atıyoruz. Karbon ayak izimizi azaltmak ve daha temiz bir çevreye katkıda bulunmak için yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını destekliyoruz”.

ECOS  Avantajları:

- ECOS, platforma kaydolmak için bir aylık ücretsiz bulut madenciliği sözleşmesi veriyor

- Sitedeki bulut madenciliği hesaplayıcısı, seçilen sözleşmenin yaklaşık karlılığını tahmin etmenize yardımcı olacaktır

- Günlük ödemeler ve işlem geçmişi

- 0,001 BTC'den para çekebilirsiniz

- Android ve iOS için tam özellikli mobil uygulama

- Çok dilli platform ve bakım desteği

- Minimum yatırım tutarı: 150 dolar.

- Desteklenen paralar: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Tether, Litecoin, vb.

Bulut madenciliği iyi bir yatırım mı?

Evet mümkün. Bu madencileri kiralamak için biraz para harcamanız gerekecek ve madencilik havuzları gelirinizden pay alacak. Kârlı olabilir, ancak bazı analistler Bitcoin satın almanın daha iyi bir seçenek olduğuna inanıyor.

Kazancınız, havuzların kullandığı madencilerin piyasa değeri ve gücüne göre belirlenecektir. Başka bir deyişle, eski modellerle karşılaştırıldığında, yeni modeller daha iyi özelliklere sahip olacak ve muhtemelen daha yüksek verim sağlayacaktır. Örneğin, bitcoin'inizi ABD doları gibi sıradan bir para karşılığında satmak yerine tutarsanız, bitcoin'in fiyat dalgalanmalarına maruz kalırsınız.

Sonuç

Netice olarak bulut madenciliği oldukça faydalı.  ECOS’un sunduğu ASIC'lerimiz için halihazırda tüketilen toplam enerji miktarının %40'ına kadar yeşil enerji kullanıyor. Bunu %100'e çıkarmaya çalışıyor ve HES'lerle sözleşmeler imzalıyor. ECOS’un ASIC'leri dünyanın en yeşili.

ECOS ayrıca yasal. Ermenistan'da serbest ekonomik bölgede de faaliyet gösteriyor. Madencilik ekipmanlarını benzer Madencilik Çiftliklerine tercih edecekseniz ECOS gibi kanıtlanmış bir yere vermeniz daha doğru.

Şimdi sizde burada uygun fiyatlı ASIC'lerden alarak hemen veri merkezine bağlayabilirsiniz. ECOS bir madencilik çiftliği ve uzaktan Bitcoin madenciliği onun işi.

Sonunda bizden bir hediye!

HELLOECOS promosyon kodunu kullanın ve 5 gün boyunca ücretsiz bir madencilik sözleşmesi alın! (Web sitesinden herhangi bir ürünü satın alın ve promosyon koduyla çıkarılan bitcoinlerinizi kaydedin)

Bitcoin kazanmaya başlamanıza yardımcı olacak bir kripto para yatırım platformu!

Eco'ları daha yakından tanıyın ECOS | Twitter, Instagram, Facebook, TikTok | Linktree

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ