Güvenlik Uzmanı Edward Snowden, DEX'leri kullanarak kripto pazarını geri almaya başlayabileceğini açıkladı.

Edward Snowden, Bitcoin Satın Alacak ve FTX Gibi Merkezi Kurumlar Çökerken DeFi Sektörüne Odaklanacak

Güvenlik Uzmanı Edward Snowden, DEX'leri kullanarak kripto pazarını geri almaya başlayabileceğini açıkladı. Analistler daha fazla fiyat düşüşü beklerken, BTC 16 bin dolar civarında konsolide oluyor gibi göründüğü için onun görüşü geliyor.
Ünlü muhbir ve eski CIA taşeronu Edward Snowden, kripto para piyasası hakkındaki düşüncelerini paylaştı ancak yorumlarının finansal tavsiye olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti.
Bir tweet'te Snowden, piyasanın önünde hala çok fazla sorun olduğunu açıkladı. Ancak, bir süredir ilk kez pazara geri dönmek için “kaşıntı” hissediyor.

En son 2020'de benzer bir duyguya kapılıp bunun hakkında konuştuğunda, piyasanın dip fiyattan toparlanmaya ilerlediğini vurguladı. O sırada, piyasa düşüşünün "çok az nedenden dolayı çok fazla paniğe" bağlı olduğunu belirtti.

Güçlü bir Bitcoin inananı olan Snowden, yatırımcıların kendilerini merkezi borsaların batma riskinden korumak için güvenli merkezi olmayan borsaları (DEX) kullanmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Snowden, ABD hükümetinin FTX çöküşünü şu an ele alış biçimi hakkında da konuştu. SEC gibi düzenleyicilerin, büyük siyasi bağışçılar oldukları için "az önce 5 milyon insanı soyan hırsızlarla uğraştığını" iddia ediyor. Buna karşılık hükümet, Tornado Cash geliştiricisini "insanları korumak için gizlilik araçları oluşturmak" suçundan hemen cezalandırdı ve tutukladı.

Snowden, özellikle hükümetin vatandaşların mahremiyetini ihlal etmesiyle ün kazandı. Bir Ulusal Güvenlik Ajansı güvenlik uzmanı olarak, ABD hükümeti tarafından yürütülen büyük çaplı gözetleme programlarının üstünü örttü. Ayrıca, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC'ler), hükümetlere vatandaşların mali durumu üzerinde kapsamlı yetkiler verecek bir "sapkınlık" olduğu görüşünde.

BTC Fiyatı 16 Bin Dolarda Konsolide Oluyor Mu?

Snowden'ın kripto yatırım talebi, referans kripto para birimi olan Bitcoin'in (BTC) fiyatının son birkaç gün içinde yaklaşık 16.000 ila 17.100 dolar arasında değiştiği bir zamanda geliyor. Şu anda BTC, verilerimize göre son 24 saatte yüzde 0,33 artışla yaklaşık 16.800 dolardan işlem görüyor.

Fiyat aralığı, FTX krizinin en yoğun döneminde ulaşılan iki yılın en düşük seviyesi olan 15.702 $'a kadar olan düşüşten hafif bir toparlanma gösteriyor. Ne olursa olsun, analistler piyasanın son fiyat sıkışmasını görmemiş olabileceği ve BTC'nin daha da düşebileceği konusunda uyardılar.

Bir Bloomberg raporuna göre, küresel yatırım bankası J.P. Morgan'daki analistler, FTX'in sorunlarının piyasada kaldıraçsızlaşmaya neden olmaya devam edebileceği ve bir "marj tamamlama çağrıları" dizisine yol açabileceği için BTC'nin yaklaşık 13.000 $'a düşebileceği görüşündeler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ