ABD’li eski istihbarat ajanı Edward Snowden’dan Shiba hakkında sert uyarılar geldi.

ABD’li eski istihbarat ajanı Edward Snowden’dan Shiba hakkında sert uyarılar geldi. Snowden, Shiba yatırımcılarını uyararak bu çılgınlığa son vermeleri gerektiğini söyledi.

Shiba Inu son günlerde ciddi bir fiyat artışı yaşadı. Shiba değerini 1 ay içerisinde 10 kattan fazla arttırdı. Memecoin sınıflandırmasında olan Shiba Inu, sosyal medyada bir grup Shiba yatırımcılarının etkileşimlerinden oldukça fazla etkileniyor.

Shib çılgınlığının ardından Shiba, CoinMarketCap sıralamasında ilk 10’a yükseldi. Yazının kaleme alındığı saatte 0.000065 dolar bandında işlem gören Shiba’nın toplam piyasa büyüklüğü ise 35.6 milyar dolar düzeyinde.

Son günlerde köpek (dog) kelimesinden türetilmiş birçok kripto paraya şahit oluyoruz: Dogecoin, Shiba, Floki, Dogelon ve birçok kripto paranın fiyatlarında olağan üstü değer artışları yaşanıyor. Birçok kripto para yatırımcısı da zengin olma hayali ile bu kripto paralara yatırım yapıyor.

Edward Snowden, kripto para yatırımcılarının bu tip kripto paralara yatırım yaparken hayat boyu birikimlerinden olma riski konusunda uyarılarda bulunuyor.

Yazının kaleme alındığı saatte top 10’da iki memecoin bulunuyor: Dogecoin ve Shiba Inu!

Bitcoin ve kripto para piyasalarını oldukça spekülatif piyasalar. Memecoin’ler ise ultra-spekülatif piyasalar olduğunu belirtmekte yarar var. Hatta memecoin üzerinden yapılan kaldıraç işlemleri direkt kumar olarak tanımlayabiliriz.

Uzman yatırımcılar bu tip piyasalara “ancak kaybetmeyi göze alabileceğiniz rakamlarla yatırım yapın” uyarısını dikkate almak gerekiyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ