Snowden, John Dobbertin takma adını kullanarak Zcash'in başlatılmasına yardımcı olan altı kişiden biriydi.

Edward Snowden, Zcash Lansmanındaki Rolünü Açıkladı

  Snowden, John Dobbertin takma adını kullanarak Zcash'in başlatılmasına yardımcı olan altı kişiden biriydi. Kendisine ödeme yapılmadı ve hissesi yoktu, ancak kamu yararına hareket etti. Snowden, özgür bir toplum için gerekli olan serbest ticaret için mahremiyet paralarının gerekli olduğuna inanıyor.

Edward Snowden, Zcash Lansmanındaki Rolünü Açıkladı

Edward Snowden, Zcash törenine katılan John Dobbertin takma adının arkasındaki kişinin kendisi olduğunu açıkladı. Snowden, iyi niyetle katıldığını ve ödeme yapılmadığını söyledi.

Bilgi uçuran Edward Snowden, gizlilik parası Zcash'i piyasaya süren altı kişiden biri olduğunu açıkladı. Snowden, duyuruyu Zcash Media kanalındaki bir YouTube videosunda yaparak, Zcash törenine katılan “John Dobbertin” olduğunu doğruladı.

“Bunu yapmamın nedeni, birkaç güvenilir akademik kriptograf tarafından üzerinde çalışıldığını görmemdi. Ve bunun çok ilginç bir proje olduğunu düşündüm.”

Snowden, kendisine hiçbir zaman ödeme yapılmadığını ve hiçbir hissesi olmadığını, bunu daha çok kamu yararı için yaptığını söylüyor. Daha sonra, Zcash gibi özel bir defterin aksine Bitcoin'in açık defterindeki sorunun, gerçekten serbest ticarete sahip olamamanız olduğunu söylemeye devam etti:

"Açık bir defter ile ilgili sorun, özel ticaretiniz olmadıkça gerçekten serbest ticarete sahip olamamanızdır. Ve serbest ticaret olmadan özgür bir topluma sahip olamazsınız,”dedi.

Snowden, uzun zamandır gizlilik koinlerine olan ilgisinin bilinmesini sağladı ve bunun nedeni şimdi daha da açık. Ayrıca, 2021'in sonlarında Shiba Inu'nun fiyatı yükseldikten sonra hızlı bir para kazanmak uğruna meme tokenlerine yatırım yapılmaması konusunda da uyardı.

Kripto alanında oldukça yaygın bir isim, çünkü ilgi alanı NFT'lere ve çeşitli konulardaki yorumlara da uzandı. Ayrıca, Vakıf platformunda başlıklı bir NFT'yi açık artırmaya çıkardı ve 2020'de birçok insanın çok fazla panik ve çok az sebep nedeniyle Bitcoin satın aldığını söyledi.

Düzenleme Sonrasında Gizlilik Dijital Paraları Nasıl Gidiyor?

Hükümetler, yasadışı faaliyetleri finanse etmek ve kolaylaştırmak için kullanılabileceklerinden korktukları için, gizlilik dijital paraları daha büyük dünyada çok tartışmalı bir konudur. Bu nedenle, başta Güney Kore olmak üzere bazı ülkeler gizlilik paralarını yasakladı.

Gizlilik, kripto meraklıları için en önemli endişelerden biri olmuştur. Bir ECB yöneticisi, dijital Euro nun gizliliği kriptodan daha iyi koruyabileceğini söyleyecek kadar ileri gitti.

Ancak gizlilik dijital para projeleri, teknolojileri üzerinde sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Hatta Monero ve Zcash'in Mart ayında iyi performans göstermesiyle, son zamanlarda onlar için bir canlanma oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ