EEA ilk direktörünü göreve atadı

Enterprise Ethereum Alliance 17 Ocak 2018 basın açıklamasına göre, Enterprise Ethereum Alliance (EEA), Airfuel Alliance'ın eski başkanı olan Ron Resnick'i ilk yönetici direktör olarak atamış bulunmakta.

Resnick, aynı zamanda ilk 4G genişbant modemlerinden birinin lansmanında Intel'in Geniş Bant Kablosuz Ağı ile birlikte çalışan WiMAX Forum'un başkanlığını da yapmıştı.

AEA yönetim kurulu başkanı Julio Faura bugün bir basın açıklaması yaptı ve şunları dile getirdi;

"4G kablosuz geniş bant dünyayı değiştirdi. Blok zinciri'nin toplum üzerinde benzer bir etkisi olacağına inanıyoruz. İlk direktörümüz olan Ron'un görevi, organizasyonu inşa etmek, üyelerle etkileşim kurmak ve teknik içeriğin sürekli gelişimini teşvik etmektir."

Şubat 2017'de başlatılan AEA, Ethereum ve tüm Ethereum Block zincirinin geliştirilmesine gizlilik, ölçeklendirilebilirlik ve güvenlik hale getirmek üzere kurulmuştu.

23 Ocak 2018 tarihinde İsviçre'nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu'nda EEA toplantısı düzenleyecek olan Resnick basın açıklamasıyla şunları söyledi:

"Benim odak noktam Ethereum'u kurumsal sınıf bir teknolojiye dönüştürmek için Ethereum tabanlı en iyi teknolojilerin, açık standartların ve açık kaynak referans mimarilerinin daha da geliştirilmesine yönlendirmektir." dedi.

Şubat ayından bu yana topluluk 200 üyeye ulaştı ve böylece en büyük açık kaynak blok zinciri haline geldi. Üye listesinde JPMorgan ve Santander kurucu üyeleri, Mastercard, Intel ve Microsoft gibi yeni üyeler ve bir dizi Ethereum yatırımcısı ve Blok zinciri kuruluşu yer alıyor.

Umarız kendileri Ethereum ve Block zinciri teknolojisi adına olumlu ve verimli şeyler yaparlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ