Efsanevi yatırımcı Gary Shilling 2018'in sonlarında Bitcoin’de short pozisyonuna geçtiğini açıkladı. BTC o zamandan bu yana iki kat arttı.

Kasım 2018'de, efsanevi yatırımcı Gary Shilling, Bitcoin’i eleştirdi ve short pozisyonunda kaldığını söyledi.

Business Insider ile konuşurken, Bitcoin’i “kara kutu” olarak nitelendirdi ve şeffaf olmayan varlıklardan şüphelendiğini söyledi.

O zamandan beri, bitcoin fiyatı 3,200 $ 'dan 7,000 $' a yükseldi ve USD karşısında iki kat arttı.

Bitcoin neden iyi performans gösteriyor?

Bitcoin'in performansı döngüseldir; duyguya dayanarak hareket eder ve bir ayı piyasası, birikim aşaması, bir inşaat aşaması ve bir boğa piyasasından oluşan bir döngüden geçer.

Genellikle, Bitcoin fiyatı bir ayı piyasasının en düşük noktasına ulaştığında, yatırımcılar baskın kripto para birimini düşen fiyatı nedeniyle eleştirmek için hızlı davranır.

Bunu yaparken, birçok yatırımcı da Bitcoin’in argümanlarını desteklemek için şeffaf olamdığını ve yapılarına ilişkin açıklıklarının olmadığını söyleyerek özelliklerini yanlış yazma eğilimindedir.

Bununla birlikte, Bitcoin teknik olarak dünya çapındaki geliştiricilerin katkı sağladığı bir açık kaynaklı yazılımdır. Kodu herkes tarafından görülebilir ve bu konuda en şeffaf değer deposu olarak tanımlanabilir.

Bitcoin, Shilling'in son eleştirdiğinden bu yana iki kattan fazla arttı, çünkü o zamanlar ayı trendinin sonundaydı.

Ayı eğilimi sırasında ve sonrasında olan şey, ekosistemdeki şirketlerin kullanıcıları ve yatırımcıları desteklemek için daha proaktif bir şekilde daha iyi altyapı oluşturmalarıdır.

Kasım 2018’den bu yana Bakkt gibi yeni bir servis sağlayıcılar dizisi ortaya çıkmış ve birçok ülke varlık sınıfı olarak kripto para birimleri çevreleyen daha düzenleyici netlik sağlamaya başlamıştır.

Fiyat Hangi Yöne Doğru devam Edecek?

Bitcoin, 2019 ortasında 13,900 dolara güçlü bir ralli ile çıkmasına ve beş ay içinde yüzde 50'ye yakın değer kaybetmesine rağmen, yine de bugüne kadar nispeten iyi bir performans sergilemiş durumda.

Orta ve uzun vadede, Mayıs 2020'de yaklaşan blok ödül yarılanması gibi Bitcoin fiyatı için birkaç temel katalizör var.

Bununla birlikte, kısa vadede, teknik analistler düşen hacimler ve büyük kripto-para birimi borsalarındaki ilgi arasında derin bir geri çekilme nedeniyle temkinli davranıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ