Bitcoin Ekim ayına mükemmel bir giriş yaptı ve 55 bin doları gördü.

Bitcoin Ekim ayına mükemmel bir giriş yaptı ve 55 bin doları gördü. Bitcoin’deki bu trend Ekim ayının ilerleyen günlerinde de devam edebilir. Zira ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ekim ayı içerisinde Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) başvurularını değerlendirecek.

SEC’e 18 civarında Bitcoin ETF başvurusunda bulunuldu. SEC, Ekim ayının ilk günlerinde 4 başvuruyu erteledi. Kalan başvurularını büyük bir kısmı ilerleyen günlerde değerlendirilecek. SEC bu başvuruları reddedebilir, onaylayabilir veya erteleyebilir.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bloomberg analisti Eric Balchunas, ETF’lerin kabulü konusunda oldukça iyimser. Eğer ETF’ler kabul edilirse Bitcoin, New York Borsası (NYSE) gibi hisse senedi piyasalarda dönüştürülmüş finansal varlıklar üzerinden listelenebilecek. Bu sayede Bitcoin piyasalarına yoğun bir kurumsal talebin yaşanması bekleniyor.

Ekim ayından SEC’in değerlendireceği Bitcoin ETF başvuruları ve tarihleri şu şekilde: 18 Ekim tarihinde ProShares’in Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek. 19 Ekim’de Invesco, 25 Ekim’de VanEck, 28 Ekim’de Valkyrie ve 1 Kasım’da Galaxy Bitcoin ETF başvuruları değerlendirilecek.

Yukarıda da görüleceği üzere Ekim ayı oldukça sıcak geçecek. SEC’in ETF’leri onaylama konusunda beklentiler yüksek. Ancak şu ana kadar SEC, hiçbir Bitcoin ETF’yi onaylamadı.

https://decrypt.co/82788/bitcoin-price-soaring-sec-btc-etf

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ