Bitcoin ve birkaç altcoin, yüksek seviyelerde direnci zorlamaya devam ediyor ve bu da yükseliş trendinin yakında devam edebileceğini gösteriyor.

Ekim Ayında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?

Bitcoin ve birkaç altcoin, yüksek seviyelerde direnci zorlamaya devam ediyor ve bu da yükseliş trendinin yakında devam edebileceğini gösteriyor.

CryptoQuant'ın verilerine göre, döviz rezervlerinde tutulan toplam Bitcoin (BTC) miktarı Ekim 2019'da 2,8 milyon BTC'den 2,4 milyona düştü. Analistler, rezervlerdeki bu istikrarlı düşüşün, perakende tradderların ve balinaların gelecekte fiyatların artmasını bekledikleri için Bitcoin biriktirebilecekleri anlamına geldiğine inanıyor.

Bitcoin hala tüm zamanlar seviyelerinin çok altında olsa da, 2020'nin 3. çeyreğini 10.590 $ 'ın üzerinde kapatmayı başarırsa, bu herhangi bir çeyrekte ikinci en iyi kapanış olacak. Skew'den alınan veriler, bunun yalnızca 2017 4. çeyrek kapanış fiyatının 13.660 $ 'ın gerisinde olacağını gösteriyor.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Tüm bunlar, kripto piyasalarının günlük fiyat hareketlerinden etkilenmeyen daha güçlü yatırımcıların eline geçtiğini gösteriyor.

Kurumsal yatırımcıların uzun vadeli pozisyonlar elde etmeyi tercih ettikleri söyleniyor. Bybit'ten alınan veriler, Grayscale Investments'ın şu anda Bitcoin'in mümkün olan maksimum arzının %2'sinden fazlası olan 449.900 Bitcoin'e sahip olduğunu gösteriyor.

Kurumsal yatırımcılar tahsislerini kripto para birimlerine yöneltirse, talep sonunda arzı aşabilir ve bu da Bitcoin'in fiyatını artırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ