Genesis Mining'deki operasyon başkanı Philip Salter, ekonomik erimenin bankalara karşı bir liman olarak Bitcoin için artan bir değere yol açabileceğine inanıyor.

"Ekonomik Kriz Derinleşirse Bitcoin Yeni Altın Olarak Parlayacak"

Genesis Mining'deki operasyon başkanı Philip Salter, ekonomik erimenin bankalara karşı bir liman olarak Bitcoin için artan bir değere yol açabileceğine inanıyor.

Son birkaç hafta içinde, Bitcoin dünyasında çok fazla kargaşa yaşandı. Hashrate’te hızlı bir düşüş yaşandı ve bunu daha da hızlı bir fiyat düşüşü izledi. Bu, yaklaşmakta olan yarılanma açısından özellikle zahmetliydi.

Bitcoin madencilik alanındaki en önemli figürlerden biri olan Phil Salter ile bu konularda derinlemesine bir konuşma yaptı.

Bitcoin Madencilerinin de Marj Çağrıları Var

Son pazar düşüşünde madencilerin önemli bir rol oynayıp oynamadığı hakkında konuşan Salter şunları söyledi:

“Geleneksel pazarlardan farklı değil, işlemleri sürdürmek, borçlarınızı ödemek için her şeyi satmanız gerekiyor. Bir madenci olarak ödemek için faturalarınız var, elektrik için, operasyonlar için ödeme yapmak zorundasınız; ve masraflarınız dolar cinsindendir, bu nedenle bitcoin fiyatı düştüğü için, sadece devam etmek için envanterinizin daha fazlasını satmanız gerektiği anlamına gelir. ”

Bir noktaya kadar, bu bir kartopu etkisi - fiyat düştükçe, madenciler envanterinin daha fazlasını satmak zorunda kalıyorlar ve daha fazla sattıklarından - arz fazlası fiyatı aşağı çekiyor. Bununla birlikte, belirli bir madenci için, piyasalar toparlanana kadar elektriğin kesilmesi ve üretimi durdurmanın daha mantıklı olduğu bir nokta var.

Yeni Altın Olarak Bitcoin

Bitcoin'in en popüler anlatılarından biri, onu her zaman yeni altın olarak göstermeye çalıştı. Bununla birlikte, Bitcoin geleneksel pazarların yörüngesini takip ederek bu anlatıdan kopuyor. Bu son anlatının büyük ölçüde krizin ciddiyetine bağlı olup olmayacağına Salter inanıyor:

“Bu ekonomik kriz varsa, o zaman Bitcoin için önemli etkileri olmayacaktır. Bununla birlikte, gerçek bir çöküş varsa, Bitcoin'e olan ilgi patlayacaktır. Bankacılık sistemine karşı bir liman olarak görülmeye geri dönecektir. İnsanlar eski ekonomide ne kadar şüphecilere sahip olacaklarsa, Bitcoin'e o kadar çok akın ederler. ”

 Üçüncü Bitcoin yarılanması sadece 53 gün uzakta iken, işler daha da ilginç hale gelmek üzere.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ