Ekonomist ve altın uzmanı Peter Schiff, kripto para birimi, özellikle bitcoin ve eter hakkında bazı korkunç tahminlerde bulundu. Bitcoin'in 20 bin dolara düşmeye hazır olduğunu ve etherin bin dolara düşeceğini de sözlerine ekledi.

Ekonomist Peter Schiff, Durgunluk Derinleşirken Bitcoin

Peter Schiff Bitcoin, Ether ve Crypto için Gelecek Görünümü Paylaşıyor

Euro Pacific Capital'in baş ekonomisti ve baş stratejisti ve Schiffgold'un kurucusu olan Peter Schiff bitcoin, eter ve genel olarak kripto piyasası hakkında bazı korkunç tahminlerde bulundu.

Cumartesi tweet attı:

Bitcoin 20 bin dolara, ethereum ise bin dolara düşmeye hazır görünüyor… Bu düşüşü satın almayın. Çok daha fazla para kaybedersiniz.

Schiff Pazar günkü birkaç tweet'te daha fazla açıkladı: "Gıda ve enerji fiyatlarının artmasıyla birlikte, birçok Bitcoin Hodlers maliyeti karşılamak için satmak zorunda kalacak. Marketler ve benzin istasyonları bitcoin kabul etmiyor.”

Ekonomist şunları kaydetti: “Bitcoin Covid sırasında düştüğünde kimsenin satmasına gerek yoktu. Tüketici fiyatları çok daha düşüktü ve Hodlers teşvik kontrolleri aldı.”

Schiff şöyle dedi:

Faturaları ödemek için birçok Hodlers durgunluk derinleştikçe bitcoin satma ihtiyacı duyacak, özellikle de yakında iflas edecek blockchain şirketleri için çalışanlar işini kaybettikçe durum daha da kötüleşecek.

Şartlar değişirse, "maaş çeki olmayan uzun vadeli alıcılar satmak zorunda kalacak” dedi.

Çoğu bitcoin savunucusu, Schiff tarafından yapılan tüm bitcoin ve kripto tahminlerini görmezden gelmeye devam ediyor ve birçoğu onun kasvetli beklentilerini BTC için bir satın alma sinyali olarak görüyor.

Bir Twitter kullanıcısı, "Muhtemelen halka açık kayıtlardaki en tutarlı kötü yatırım tavsiyesi" diye yazdı. Bir diğeri Schiff'e sordu: “Bitcoin veya Ethereum 5 yıllık çizelgelerini kontrol edin, ardından altını kontrol edin. Hangisini tutmayı tercih ederdin? Hangisini 5 yıl daha tutmayı tercih edersin?”

Ayrıca, giderek artan sayıda market ve benzin istasyonu, diğer kripto para birimlerinin yanı sıra bitcoin'i de kabul etmeye başladı. Orta Atlantik'teki büyük bir restoran ve market zinciri olan Sheetz, geçen yıl Mayıs ayında "bitcoin'i kabul eden ilk market zinciri" olduğunu duyurdu . Birkaç market ve benzin istasyonu, önde gelen bir kolaylık ve yakıt perakendecisi Circle K dahil olmak üzere iki yönlü bitcoin ATM'leri kurdu.

Schiff bitcoin, eter ve genel olarak kripto piyasası hakkında düşüş eğiliminde olsa da, birçok insan BTC konusunda oldukça iyimser. Girişim kapitalisti Tim Draper kısa süre önce 250 bin dolarlık bitcoin tahminini ikiye katladı. ABD Senatörü Ted Cruz, bitcoin konusunda " inanılmaz derecede yükseliş " olduğunu ve haftalık BTC alımı yaptığını söyledi. Devere Group CEO'su Nigel Green geçen hafta , bu yılın dördüncü çeyreğinde bir boğa koşusu ve bitcoin fiyatında "önemli bir sıçrama" beklediğini söyledi.

JPMorgan geçen ay firmanın bitcoin için "önemli bir yukarı yönlü" gördüğünü söyledi. Küresel yatırım bankası, gayrimenkulü “tercih edilen alternatif varlık” olarak kripto ile değiştirdi. Ayrıca, yakın tarihli bir Deloitte anketi, ABD'li tüccarların %85'inin kripto ödemelerini etkinleştirmenin kendileri için yüksek bir öncelik olduğunu söylediğini buldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ