Ekran kartı devi AMD

GPU (Graphics Processing Unit) yani bizim değişimizle ekran kartları üreticisi AMD CEO'su Lisa Su, kripto para madenciliğinin ekran kartları tarafından desteklenmesi sonucunda AMD için harika bir yıl olduğunu dile getirdi. AMD gibi şirketler ekran kartı şirketleri (Nvidia, Asus, Gigabyte) kârlarında büyük artışlar görüldü.

GPU üreticileri 2017'de zorlu bir yıl beklerken ve rekabet bir hayli artmışken isterken, kripto paralardaki daha doğrusu borsalarındaki etkileşim piyasada nerdeyse GPU bırakmadı ve stoklar hemen hemen tükendi.

Bununla birlikte, AMD'nin kripto paraların güneşli günlerinin sona ereceğini düşündüğü için, bu artışın ve talebin geçici oldığunu varsaymakta. AMD, kripto patlamasının uzun vadeli stratejilerinin bir parçası olmadığını söyledi. Yani, demek istedikleri kripto para madenciliğini aslında hiçbir zaman bir pazar olarak görmemişler!! Şirketin kazanç toplantısında konuşan CEO'su Lisa Su, kriptok para madenciliği operasyonlarının daha muhafazakar görüşlerini aldıklarını söyledi.

"Bazı kripto paraların talebinin dengeleneceğini tahmin ediyoruz"

Üçüncü çeyrek kazanç raporunu açıkladıktan sonra, şirketin dördüncü çeyrek satışlarının üçüncü çeyreğe göre yaklaşık yüzde %15'lik bir düşüş beklediğini söylediğinde hisselerinin yüzde %11 civarında düştüğü belirtildi.

Bu, kısmen, kripto para madenciliği operasyonlarını hızlandırmak için kullanılan şirketin GPU'larına olan talebin yavaşlaması nedeniyle oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ