Bitcoin'i isteğe bağlı bir yasal ihale olarak yasallaştıran ilk ilçe olan El Salvador, 21.21.21'de ek 21 Bitcoin satın aldı.

 El Salvador Başkanı 21.21.21

Bitcoin'i isteğe bağlı bir yasal ihale olarak yasallaştıran ilk ilçe olan El Salvador, 21.21.21'de ek 21 Bitcoin satın aldı.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin ‘ini yasal ihale olarak yasallaştıran ilk ilçe olan El Salvador, 21 Bitcoins daha satın aldı. BTC'nin ülkedeki kitlelere ulaşmasında kilit rol oynayan Başkan Nayib Bukele, 21. yüzyılın 21. yılının son 21. günü münasebetiyle 21 BTC daha aldıklarını duyurdu.

El Salvador Bitcoin Satın Almaya Devam Ediyor

Başkan Nayib Bukele, El Salvador'un tüm alanının 21 milyon BTC arzına atıfta bulunarak yaklaşık 21.000 kilometrekare olduğu hakkında ilk kez konuştuğu bir tür Twitter alıntı dizisi başlattı. Daha sonra BTC alımını tam olarak 21:21:21'de yapacaklarını söyledi. Başkan Bukele, daha sonraki bir Tweet'te satın almalarını onaylamaya devam etti. Orta Amerika ülkesi, Eylül ayında isteğe bağlı bir yasal ihale haline getirdiğinden beri Bitcoin düşüşünü satın alıyor. En son satın alma nispeten daha düşük, ancak asıl düşüşü satın almak yerine bir fırsatı onurlandırmaktı.

Bitcoin, El Salvador'da Ana Akım Haline Geliyor

Bitcoin'i bu yılın başlarında El Salvador'da yasal bir ihale yapma kararı, IMF, dünya bankası ve diğer uluslararası kuruluşlardan büyük bir tepkiyle karşılandı. IMF, BTC'nin yasal bir ihale olarak kullanılmasına karşı birkaç uyarı yayınladı. Bununla birlikte, küçük Orta Amerika ülkesi, önde gelen kripto para birimini benimsemenin faydalarını zaten görüyor. Ülke, Bitcoin ATM'lerinin yurtdışına para göndermek ve almak için birincil araç haline geldiği havale pazarında en büyük değişikliği gördü. Bitcoin'den elde edilen karlar, ülkenin yeni hastaneler ve okullar inşa etmesine de yardımcı oldu. Bununla birlikte, ülkedeki muhalefet partilerinden Bitcoin'i yasal bir ihale haline getirme konusunda bir miktar direnç vardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ