El Salvador başkanı Nayib Bukele'ye göre, iki ülke daha kripto para varlığını bu yıl yasal ihale olarak kabul edecek.

El Salvador başkanı Nayib Bukele'ye göre, iki ülke daha kripto para varlığını bu yıl yasal ihale olarak kabul edecek.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, 2022 için Bitcoin tahminlerini tweetledi. Ona göre, iki ülke daha önde gelen kripto para varlığını bu yıl yasal ihale olarak kabul edecek. Vatandaşlarından büyük destek aldıktan sonra, Orta Amerika ülkesi, geçen yıl bölgede Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul etti. El Salvador giderek daha fazla BTC almaya devam etti.

“BTC'nin Önümüzdeki Aylarda 100.000 Dolarlık Fiyat Seviyesine Ulaşması Muhtemel.”

Bitcoin'in yasal olarak benimsenmesiyle ilgili tahmine ek olarak Bukele, Bitcoin'in önümüzdeki aylarda muhtemelen 100.000 $ fiyat seviyesine ulaşacağını da belirtti. “Bitcoin ile ilgili 2022 tahminlerim: 100 bin dolara ulaşacak, iki ülke daha onu yasal ihale olarak kabul edecek, BTC bu yıl ABD seçimlerinde önemli bir seçim konusu olacak, Bitcoin City inşaata başlayacak ve Volcano tahvillerine aşırı talep gelecek.” tweet attı. Geçen ay bildirildiği üzere El Salvador, BTC varlıklarını 21 Bitcoin ekleyerek genişletti.

Bitcoin 2022'ye İstikrarla Başladı

El Salvador, resmi olarak Bitcoin tutan tek ülkedir. Eylül 2021'de Orta Amerika ülkesi, yabancı yatırımcılar için BTC kazançlarına ilişkin vergi muafiyetlerini de duyurdu.

Rekor fiyat seviyeleri ve kripto düzeltmeleriyle dolu değişken bir 2021'den sonra, Bitcoin yeni yıla istikrarla başladı. 1 Ocak 2022'den bu yana, Bitcoin fiyatı 46.000 ile 47.000 $ arasında işlem görüyor. Kripto para biriminin piyasa değeri de 900 milyar dolar seviyesinin yakınında dengeleniyor. “Bitcoin'in Ağı Gerçekleşen Kâr/Zararı, yatırımcıların ne zaman acı çektiğini ve ağ önemli bir kazanç veya kayıp ticareti yaptığında ölçmek için harika bir yoldur. 3 Aralık'taki düşüşten bu yana, alım bölgesinde ve (sadece) dışında önemli düşüşler oldu," diye vurguladı .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ