En son BTC alımıyla, El Salvador'un Bitcoin rezervi şu anda 1.270 BTC'ye ulaştı .

En son BTC alımıyla, El Salvador'un Bitcoin rezervi şu anda 1.270 BTC'ye ulaştı .El Salvador Cumhuriyeti, Bitcoin Kasım ayının ilk haftasında yaklaşık 68.000 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana en büyük ayı piyasasının ortasında yığınına 150 Bitcoin (BTC) ekledi. El Salvador'un Başkanı Nayib Bukele, piyasa değerinde %15'in üzerinde değer kaybettikten sonra piyasa fiyatı bir an için 50.000 doların altına düştüğü için 150 BTC satın aldığını duyurdu.

Bukele Hükümeti, Dijital  Para Başına 48.670 Dolardan Satın Almayı Başardı

El Salvador Hükümeti dijital para başına 48.670 dolardan alım yapabilse de, ayı piyasası tüm zamanların en yüksek seviyesinden %37'nin üzerine düştükten sonra Bitcoin fiyatını geçici olarak yaklaşık 42.000 dolara düşürdü. Bu satın alma ile El Salvador'un Bitcoin rezervi şu anda 1.270 BTC'ye denk geliyor .Daha önce, Başkan geçici bir düşüş piyasası sırasında 28 Ekim'de 420 Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bukele ayrıca tweet atarak Bitcoin satın alma fırsatını kaçırdığını da kabul etti: El Salvador Hükümeti, farklı projeleri finanse etmek için Bitcoin kazançlarını kullanacak, dedi.

El Salvador hükümeti oyun planı, merkezi rezervin genel değerini korurken çeşitli kalkınma projelerini finanse etmek için ABD doları cinsinden gerçekleşmemiş BTC kazançlarını geri çekmeyi içeriyor. 21 Kasım'da Başkan Bukele, başlangıçta 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvilleriyle finanse edilen bir girişim olan Bitcoin City'nin başlatıldığını duyurdu. Bukele tweet atmıştı, “#BitcoinCity'de dijital ve teknolojik eğitim alacağız. Tüm şehir için jeotermal enerji ve verimli ve sürdürülebilir toplu taşıma.” Bitcoin City projesi, kripto para borsası Bitfinex ve Adam Back's Blockstream dahil olmak üzere önde gelen kripto şirketlerinin katılımını da görüyor. Ülkenin Cumhurbaşkanına göre, şehir yakında ülke için yeni dijital varlık düzenlemeleri geliştiren birçok yerli ve yabancı dijital varlık teklifine ev sahipliği yapacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ