Üzerinde Bitcoin tokenleri olan El Salvador bayrağı. 3 boyutlu illüstrasyon Tahvilin teknoloji sağlayıcısı kripto borsası Bitfinex'e göre Volcano tahvili, ülkenin diğer şeylerin yanı sıra Bitcoin altyapısı oluşturmak için fon toplamasına izin verecek

El Salvador, Bitcoin Destekli Volkan Tahvillerini Piyasaya Sürmek İçin Dönüm Noktası Niteliğindeki Kripto Yasasını Onayladı - Fiyat Tepki Verecek Mi?

Üzerinde Bitcoin tokenleri olan El Salvador bayrağı. 3 boyutlu illüstrasyon
Tahvilin teknoloji sağlayıcısı kripto borsası Bitfinex'e göre Volcano tahvili, ülkenin diğer şeylerin yanı sıra Bitcoin altyapısı oluşturmak için fon toplamasına izin verecek.
El Salvador, "Volcano Bond" olarak adlandırılan Bitcoin destekli bir Bond için yasal bir çerçeve sağlamak üzere yasa çıkardı.

Eylül 2021'de El Salvador, Bitcoin'i yasal bir ödeme aracı olarak yasallaştıran ilk ülke oldu. Ülke, vatandaşlara bir kripto uygulaması indirmeleri için mali teşvikler sağlamak için daha fazla girişimde bulundu. Bu hamlenin Uluslararası Para Fonu (IMF) ve diğer düzenleyici kurumlardan bir dizi eleştiri aldığı hatırlanabilir. Ancak, ülkenin cumhurbaşkanı Nayib Armando Bukele Ortez, ağır bir şekilde kendi zemininde durdu.

En son rapora göre El Salvador, "Volcano Bond" olarak adlandırılan Bitcoin destekli bir Bond için yasal bir çerçeve sağlamak üzere yasa çıkardı. Bu, önerilen “Bitcoin Şehri” ni finanse etmek ve devlet borcunu ödemek içindir. Tasarı, cumhurbaşkanının onayını bekleyen 62 lehte ve 16 aleyhte oy aldı.

El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi, Tasarının 11 Ocak'ta Kabul Edildiğini Doğruladı

Bugün El Salvador, bitcoin olmayan tüm dijital varlıklar için yasal bir çerçeve oluşturan dönüm noktası niteliğindeki yasayı geçirerek ilk hamle avantajımıza dayanıyor. Bitcoin'de yayınlananların yanı sıra.

Yasa, yakında ihraç etmeye başlayacağımız yanardağ bonolarının da önünü açıyor. El Salvador, Bitcoin'in benimsenmesinin ve dolayısıyla ekonomik özgürlüğün, finansal egemenliğin, sansür direncinin ve el konulamaz servetin merkez üssüdür.

Volkan tahvillerinin ilkini ihraç ettiğimizde, bu yeni parasal devrim için bir kez daha ileriye giden yolu aydınlatmış olacağız.

El Salvador, Bitcoin Altyapısı Oluşturacak

Tahvilin teknoloji sağlayıcısı kripto borsası Bitfinex'e göre Volcano tahvili, ülkenin diğer şeylerin yanı sıra Bitcoin altyapısı oluşturmak için fon toplamasına izin verecek. Bitfinex ayrıca, önerilen Şehrin Çin'dekilere kıyasla büyük bir ekonomik bölge olacağını açıkladı. Bu, kripto dostu düzenlemeler, vergi avantajları sunabilir ve sakinleri için Bitcoin işini teşvik edebilir.

Bağ için bir tanımlayıcı olarak "Volkan", büyük ölçüde Bitcoin şehrinin konumundan kaynaklanmaktadır. Yakındaki Conchagua yanardağından gelen fazla enerjinin, yenilenebilir Bitcoin madenciliği sağlamak için kullanılacağı bildiriliyor. Ülke, yarısı özel ekonomik bölgeyi finanse etmek için kullanılmak üzere tahvil için 1 milyar dolar toplamayı hedefliyor.

Volkan tokeninin oluşturulmasında yer alan bir BTC savunucusu olan Samson Mow şunları söyledi:

Yeni Dijital Menkul Kıymetler Yasasını geçirme ve Bitcoin Tahvilleri gibi yeni enstrümanları etkinleştirme hamlesi, El Salvador'un mevcut borçlarını ödemesine yardımcı olacak ve ülkeyi dünyanın önemli bir finans merkezine dönüştürmek için kritik öneme sahip olacak.

Başlangıçta, tokenize edilmiş tahvilin ABD doları cinsinden olması, yıllık yüzde 6,5 faiz oranına sahip olması ve 10 yıl vadeli olması önerildi.

Tasarının ayrıca BTC'de yayınlananlar da dahil olmak üzere tüm dijital varlıklar için bir çerçeve sağladığına dikkat etmek önemlidir. Ayrıca, güvenlik yasasının uygulanmasını sağlayacak ve kötü aktörlerden koruma sağlayacak Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu'nun kurulmasını da görecek.

Bu dijital menkul kıymetler yasasının kabul edilmesiyle El Salvador, 'kripto' alanındaki kötü aktörlere karşı eşi benzeri görülmemiş bir tüketici koruması sunarken, aynı zamanda Bitcoin'de geleceği bizimle birlikte inşa etmek isteyen herkese iş için açık olduğumuzu kesin bir şekilde belirleyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ