IMF ve Dünya Bankası'ndan eleştiri aldıktan sonra bile, El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin'in güçlü bir destekçisi olmaya devam etti.

IMF ve Dünya Bankası'ndan eleştiri aldıktan sonra bile, El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin'in güçlü bir destekçisi olmaya devam etti.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası gibi dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından eleştiri aldıktan sonra bile, Bitcoin ve diğer kripto varlıkların güçlü bir destekçisi olmaya devam etti. Bukele, son Tweetlerinde itibari parayı eleştirdi ve ülkesinin bölgede Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul etme kararını övdü.

El Salvador'da Bitcoin'in Kitlesel Olarak Benimsenmesi Ülke Ekonomisini Değiştiriyor

El Salvador Başkanına göre, El Salvador'da Bitcoin'in kitlesel olarak benimsenmesi ülke ekonomisini değiştiriyor. Nayib Bukele, BTC'yi 'gerçek devrim' olarak nitelendirdi ve dünyanın en değerli dijital para birimine olan güvenini dile getirdi. “Uluslararası kuruluşlar tarafından “Bitcoin Deneyi” olarak adlandırılan şey, dünyanın kitlesel benimsemenin bir ülkenin ekonomisini nasıl değiştirdiğini izlemekten başka bir şey değil. İyiyse, FIAT için oyun biter. El Salvador, gerçek devrimi ateşleyen kıvılcımdır” dedi.

Bitcoin 51.000 Doların Üzerine Çıktı

Bugün erken saatlerde, önde gelen kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık iki hafta içinde ilk kez 51.000 $ fiyat seviyesini aştı. Kripto varlığı, son 24 saatte %6'dan fazla arttı ve piyasa değerine 50 milyar doların üzerinde ekledi. Genel olarak, dijital para birimlerinin piyasa değeri 24 Aralık'ta neredeyse 100 milyar dolar arttı. “BTC'nin 51 bin doların üzerine çıkmasıyla birlikte, tüccarların hissiyatı tekrar pozitif aralığa döndü. Santiment, beklendiği gibi, 50.000$, yatırımcıların bu eşiğin üzerindeyken iyimser ve altındayken şüpheci oldukları psikolojik bir destek seviyesi haline geldi” dedi. Daha önce bildirildiği gibi, El Salvador düzenli olarak Bitcoin satın alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ