El Salvador Hazine Bakanı Alejandro Zelaya, şu anda Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan çatışmanın uluslararası piyasalarda bitcoin fiyatını etkileyerek bozduğunu açıkladı.

El Salvador Hazine Bakanı, Ukrayna-Rusya Çatışmasının Bitcoin Fiyatlarını Bozduğunu, Volkan Tahvillerinin Hala Askıda Olduğunu Belirtti

Bu aksama nedeniyle Zelaya, Başkan Nayib Bukele tarafından geçen yıl açıklanan Bitcoin Şehri'nin inşasını finanse edecek olan yanardağ tahvillerinin henüz ihraç edilmesinin mümkün olmadığını da belirtti.

El Salvador Hazine Bakanı, Çatışmanın Bitcoin Fiyat Hareketini Etkilediğini Söyledi

Askeri çatışma ve jeopolitik huzursuzluk, kripto para piyasasında bitcoin fiyatının performansını etkiliyor olabilir. Bu, El Salvador Hazine Bakanı Alejandro Zelaya'nın görüşüdür, bu değişkenleri bağlayan yanardağ tahvillerinin lansmanını geciktiriyor.

Yerel bir televizyon kanalına verdiği röportajda Zelaya, yatırımcıların Rusya-Ukrayna ihtilafı sırasında fonlarının bir kısmını başka sektörlere yönlendirmiş olabileceğine inandığını açıkladı. Şunları söyledi :

Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmanın gelmesiyle birlikte kriptoya yapılan birçok yatırım, silah endüstrisi ile ilgili şirketlere yapılan yatırımlara dönüştü. İlaç sektörüne yapılan yatırım transferleri vardı ve diğer durumlarda bunlar tarımsal malzeme üreten şirketlere gitti.

Ayrıca Zelaya , yukarıda bahsedilen çatışmanın neden olduğu fiyatlardaki bu bozulma nedeniyle El Salvador'un yanardağ tahvillerini ihraç etmenin zamanı olmadığını açıkladı . Faaliyetlerine güç sağlamak için yalnızca jeotermal enerji kullanması öngörülen Bitcoin City'nin bir kısmını finanse etmek için kullanılacak olan bu tahvillerin daha önce bu yılın ilk üç ayında piyasaya sürülmesi planlanmıştı.

HODL Modu Etkinleştirildi

Zelaya, El Salvador hükümetinin cumhurbaşkanı Nayib Bukele aracılığıyla gerçekleştirdiği bitcoin alımlarını eleştiren uzmanlara seslendi. Şu anda El Salvador , cüzdanlarında farklı fiyatlarla satın alınan 2.500'den fazla BTC bulunduruyor ve Bukele birkaç kez "dipten" satın aldığını duyurdu .

Zelaya, bu bitcoinlerin satılmak için alınmadığını ve herhangi bir kayıp olmadığını belirtti.

Kripto parayı gerçekten satmadığımızda her zaman çıkıp 'kaybettiler' diyorlar. Kripto paraları satmazsanız, onları tutarsınız, fiyat tekrar yükselene kadar beklersiniz.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ