El Salvador hükümeti, yabancı yatırımcıların Bitcoin kazançları üzerindeki vergilerden muaf tutulacağını duyurdu.

El Salvador hükümeti, yabancı yatırımcıların Bitcoin kazançları üzerindeki vergilerden muaf tutulacağını duyurdu. Bir hükümet danışmanı, girişimcileri ve yatırımcıları ülkeye girmeye daha fazla teşvik eden bir gelişme olan 10 Eylül'deki bilgileri açıkladı. AFP'ye konuşan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'nin hukuk danışmanı Javier Argueta, "Bir kişinin Bitcoin'de varlıkları varsa ve yüksek karlar elde ederse, vergi olmayacak. Bu açıkça  yabancı yatırımı teşvik etmek için yapılıyor.

El Salvador, Uyumluluk Önlemlerini Uygulamak İçin Uluslararası Kuruluşlarla Birlikte Çalışmaktadır

Argueta ayrıca ülkenin uyum önlemlerini uygulamak için uluslararası kuruluşlarla çalıştığını da ortaya koydu. Uluslararası Para Fonu (IMF) gibi küresel finansal düzenleyiciler, izlenebilirliği ve yasadışı finansal faaliyetlerin önlenmesini temel endişeler olarak vurguladılar. Hala ilk günlerinde olmasına rağmen, Bitcoin'in yasal ihale olarak onaylanması ülke için biraz sorunlu olduğunu kanıtlıyor. Muhalefet partisinden dünyanın dört bir yanındaki küresel kuruluşlara kadar her taraftan eleştiriler var. Ancak hükümet, bu direnişten yılmadan yoluna devam etmedi.

Chivo Cüzdanı, İlk Kez Kullananlar İçin Sunulan 30 $ BTC ile Piyasaya Sürüldü

El Salvador'un resmi Bitcoin cüzdanı olan Chivo Cüzdan, 7 Eylül'de piyasaya sürüldü ve ilk kez kullananlar için 30 dolarlık BTC teklif edildi. Hükümet, değişime hazırlanmak için 400 Bitcoin satın aldı .Orta ve uzun vadede değişimin nasıl ilerleyeceğini göreceğiz. Eleştirmenler, oynaklığın bir numaralı endişe olduğu bir dizi sorunu sıraladı. El Salvador'un iç bakanları, oynaklığın maaş ödemelerini etkileyebileceğini söyleyerek buna dikkat çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ