El Salvador başkanı Nayib Bukele, 410 BTC alımının 15 milyon dolara karşı yapıldığını ve işlem fiyatını Bitcoin başına yaklaşık 36.585 dolara yerleştirdiğini doğruladı.

El Salvador başkanı Nayib Bukele, 410 BTC alımının 15 milyon dolara karşı yapıldığını ve işlem fiyatını Bitcoin başına yaklaşık 36.585 dolara yerleştirdiğini doğruladı.

Orta Amerika ülkesi El Salvador, BTC fiyatları en son 26 Temmuz 2021'de görülen 37.000$'ın altında işlem gördüğü için merkez rezervine 410 Bitcoin ekledi. Ülkenin BTC rezervine yeni ekleme, Başkan Nayib Bukele tarafından doğrulandı. 410 BTC alımının 15 milyon dolara karşı yapıldığını ve fiyatı BTC başına yaklaşık 36.585 dolara yerleştirdiğini söyledi.

En Son Satın Alma Şu Anda El Salvador İçin En Ucuz Satın Alma

El Salvador, ülkenin zayıflayan harcama gücü arasında katastrofik enflasyonun üstesinden gelmek için 7 Eylül 2021'de BTC'yi yasal ihale olarak kabul etti. Bugüne kadar hızlı bir şekilde, ülke son dört ayda, özellikle de piyasada anlık bir fiyat düşüşü gördüğünde, stratejik olarak 1.801 BTC biriktirdi. En son satın alma, ülkenin BTC'yi yasal bir ihale olarak kabul etmesinden bu yana El Salvador için şu anda en ucuz satın alma. Bitcoin’in fiyatı bu yıl oldukça değişkendi.

Crypto.com'un Raporu, Küresel Kripto Pazarının 2022'nin Sonuna Kadar Bir Milyar Kullanıcıya Ev Sahipliği Yapacağını Söylüyor

36.000 $ işaretinin hemen üzerinde Bitcoin ticareti ve bunun sonucunda elde edilen satışla Bukele, uzun vadeli ana akım Bitcoin benimseme vizyonunu destekleyen “bazı adamların gerçekten ucuza sattığına” inanıyor. Önde gelen kripto para birimi, Temmuz ortasından itibaren fiyatlarda istikrarlı bir artış yaşadı ve bu da Kasım ayının ilk haftasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 69 bin dolara ulaştı. Bununla birlikte, yatırımcılar BTC karlarını başka tokenleri  satın almaya yönlendirdikçe, önümüzdeki üç ay piyasa fiyatlarında keskin bir düşüş gördü. Crypto.com'dan yeni bir rapor, daha fazla gelişmekte olan ülke El Salvador'un ana akım BTC'yi benimseme hareketini taklit ettikçe, küresel kripto pazarının 2022'nin sonuna kadar bir milyar kullanıcıya ev sahipliği yapacağını tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ