Hükümetin Bitcoin cüzdan uygulamasını indiren her Salvadorlu yetişkin, 30 dolarlık BTC değerinde bir airdrop almaya hak kazanacak.

El Salvador, Vatandaşlarına Bitcoin Dağıtmaya Başladı

Hükümetin Bitcoin cüzdan uygulamasını indiren her Salvadorlu yetişkin, 30 dolarlık BTC değerinde bir airdrop almaya hak kazanacak.

El Salvador Bitcoin Dağıtıyor

El Salvador başkanı, hükümetin ülkedeki her yetişkin vatandaşa 30 dolar değerinde Bitcon (BTC) vereceğini duyurdu.

Duyuru, Bitcoin kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılandı ve etkileyiciler, El Salvador hükümetinin dağıtmayı planladığı gerekli BTC'yi satın alması gerekeceğini ve piyasalar üzerinde 100 milyon dolardan fazla satın alma baskısı yaratacağını düşünüyor.

Analist Willy Woo, Bitcoin'in küresel kullanıcı tabanının 4,5 milyon Salvadorlu akışı sayesinde %2,5 oranında büyüyeceğini tweetledi.

Yerel yayın Prensa Latina, El Salvador vatandaşlarının yalnızca devlet tarafından verilen kripto para cüzdanı uygulamasını indirdikten sonra ücretsiz Bitcoin alacağını belirttiğinden, kripto Twitter'ın coşkusu biraz erken olabilir.

Başan Bukele ayrıca, BTC'yi ülke çapında yasal para birimi olarak tanıyan ülkenin çok ünlü Bitcoin yasasının 7 Eylül'de yürürlüğe gireceğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ