El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz günlerde Twitter'da ülkenin en son Bitcoin düşüşünü satın aldığını duyurdu.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz günlerde Twitter'da ülkenin en son Bitcoin düşüşünü satın aldığını duyurdu. El Salvador, BTC portföyüne yaklaşık 25 milyon dolar değerinde 420 Bitcoin ekledi. El Salvador, Eylül 2021'de BTC birikimini hızlandırdı. Ülkede Bitcoin'i isteğe bağlı bir yasal ihale olarak tanıyan dünyanın ilk ülkesi olduktan sonra, El Salvador'un BTC varlıkları, Eylül 2021'in ilk haftasında 400 tokeni  aştı.

El Salvador, BTC Varlıklarından Önemli Karlar Elde Etti

Başkan Bukele, ülkenin BTC varlıklarından önemli karlar elde ettiğini açıkladı. "Uzun bir bekleyiş oldu ama buna değdi. Az önce dip—420 yeni Bitcoin aldık. Az önce satın aldığımız Bitcoin'den zaten bir kar elde ediyoruz. 1 BTC= 1 BTC ise nasıl kar elde ederiz? USD cinsinden bir güven fonu hesabımız var, ancak hem USD hem de BTC güveni finanse ediyor. BTC kısmı muhasebe para birimine (USD) kıyasla yeniden değerlendiğinde, bir miktar USD çekebiliyor ve güveni aynı toplamla bırakabiliyoruz” dedi.

BTC, Son 7 Gün İçinde Yaklaşık %10'luk Bir Düzeltme Gördü

21 Ekim 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.000 doların üzerine çıktıktan sonra BTC, son yedi gün içinde yaklaşık %10'luk bir düzeltme gördü. Bununla birlikte, kripto para birimi hala 1.1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile 60.000 dolar civarında işlem görüyor. Analistler, önemli bir yükseliş hareketinden sonra son düşüşü BTC için "sağlıklı bir düzeltme" olarak nitelendirdi. Santiment'ten gelen son veriler, Bitcoin balinalarının düzeltmeye rağmen dijital varlığın uzun vadeli fiyat artışına inandığını gösteriyor. Kripto para topluluğu, Bitcoin'in yakın geleceği konusunda iyimser.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ