El Salvador, Chiltiupan'da Bitcoin kabul eden bir restoran.

El Salvador

 El Salvador, Chiltiupan'da Bitcoin kabul eden bir restoran.  Bitfinex, Bitcoin Tahvillerinin piyasaya sürülmesindeki gecikmenin nedeni olarak El Salvador'daki iç güvenlik kaosunu suçluyor.

Bitfinex CTO'su Paolo Ardoino, piyasa koşullarından bağımsız olarak Bitcoin Tahvillerinin BTC'nin benimsenmesini sağlayacağından emin.

Latin Amerika ülkesi El Salvador'un Bitcoin'i yasal bir ihale haline getirmesinin üzerinden neredeyse bir yıl geçti. El Salvador, dünyada böyle bir çağrıyı alan ilk ülke oldu ve aynı zamanda ulusal rezervlerinin bir parçası olarak Bitcoin biriktiriyor.

Ancak, El Salvador'un Bitcoin tahvillerinin piyasaya sürülmesi bu yıl birden fazla gecikmeyle karşı karşıya kaldı. El Salvador, geçen yıl 1 milyar dolar toplayarak Bitcoin tahvillerini piyasaya sürdü. Latin Amerika ülkesi, bu fonları “Bitcoin City” inşa etmek ve ayrıca ek Bitcoin satın almak için kullanacaklarını söyledi.

Bitcoin Tahvillerinin daha önce 2022'nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak El Salvador, olumsuz piyasa koşullarını ve jeopolitik riskleri öne sürerek bunları Eylül 2022'ye ertelemeye karar verdi. Ancak şimdi Bitcoin Tahvillerinin biraz daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor. gün ışığını görmek için.

Bu haftanın başlarında, Bitfinex ve Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, El Salvador'un Bitcoin Tahvillerini yıl sonuna kadar erteleyebileceğini açıkladı. Bitfinex şu anda El Salvador hükümetinin temel altyapı ve teknoloji ortağıdır. Volkanik belirteçlerin satışından elde edilen işlemlerin işlenmesinden sorumludur.

El Salvador Hükümetinden Lisans Almak

Bitfinex'in Bitcoin Tahvilleri üzerinde çalışması için önce El Salvador hükümetinden bir lisans alması gerekiyor. Ardoino, El Salvador hükümetinin dijital menkul kıymetler faturasını bu ay Eylül ayında geçireceğini söyledi.

Bitfinex CTO'su, tasarının son taslağının hazır olduğunu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde kabul edileceğini de doğruladı. Ardoino şunları kaydetti:

Ülkenin bu tür bir yasanın geçmesi için gerekli istikrara sahip olduğunu varsayarsak, yasanın önümüzdeki haftalarda Kongre'den onay alacağından eminiz.

Bitfinex Securities El Salvador “bu yasaya geçtikten sonra El Salvador dijital menkul kıymetler düzenleyici çerçevesi kapsamında faaliyet göstermek için bir lisans başvurusunda bulunacak”.

CoinTelegraph'a konuşan Bitfinex CTO'su mevcut gecikmenin nedenini açıkladı. Ardoino, gecikmeyi El Salvador'daki mevcut iç güvenlik sorunlarına bağladı. Hükümetin kaynaklarının çoğunun çete şiddeti belasıyla yüzleşmeye odaklandığını söyledi. Bu nedenle, “Volcano Token'ın piyasaya sürülmesindeki gecikme bu bağlamda görülmelidir”.

Bitcoin'in Benimsenmesinden Emin

Birkaç kripto piyasası uzmanı, bu yıl piyasa çöküşünün ortasında yatırımcıların ilgisindeki düşüşe dikkat çekti. Ayrıca, Fed ileride niceliksel sıkılaştırma önlemlerine işaret ederken, kripto para birimleri üzerindeki satış baskısı devam ediyor.

Ancak Ardoino, piyasa koşullarından bağımsız olarak Bitcoin Tahvillerinin yatırımcıların ilgisini çekmeye devam edeceğinden emin. Bitfinex CTO'su, El Salvador'un Bitcoin Tahvillerinin BTC'nin benimsenmesini hızlandırma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Bitfinex CTO'su memcoin'lerle ilginç bir benzetme yaparak şunları söyledi:

Memecoin Dogecoin'in 48 milyar dolarlık bir piyasa değeri elde edebildiğini düşündüğünüzde, dijital token ekonomisinde 1 milyar dolarlık bir Volkan'ı desteklemek için açıkça yeterli yatırımcı iştahı var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ