Ülkenin turizm bakanlığına göre, El Salvador'un turizmi, Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul ettikten sonra %30'dan fazla büyüdü.

Ülkenin turizm bakanlığına göre, El Salvador'un turizmi, Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul ettikten sonra %30'dan fazla büyüdü.

El Salvador hükümeti, Bitcoin'i isteğe bağlı bir yasal ihale olarak benimsemenin bazı ekonomik faydalarını özetledi. Orta Amerika ülkesinin Bitcoin yasası geçen yıl Eylül ayında yürürlüğe girdi ve Bitcoin'i ABD dolarının yanında ulusal bir para birimi haline getirdi. Pazartesi günü hükümet web sitesinde yayınlanan bir duyuru, Bitcoin'in El Salvador'da yasal ihale olmasının ilk aylarında, “ek yenilik ve finansal özgürlüğe sahip olmanın avantajlarını tespit etmenin mümkün olduğunu” açıklıyor.

“Bitcoin'in Uygulanması Sektöre Fayda Sağladı”

Pazartesi günü hükümet web sitesinde yayınlanan bir duyuruya göre, Bitcoin'in El Salvador'da yasal ihale olmasının ilk aylarında, “ek yenilik ve finansal özgürlüğe sahip olmanın avantajlarını belirlemek mümkündü.” Bildirim, turizmin, Bitcoin'in ülke ekonomisine nasıl yardımcı olduğunu doğrulamanın mümkün olduğu ilk sektörlerden biri olduğunu ekliyor. Turizm Bakanlığı (MITUR) Başkanı Morena Valdez, “Kripto para biriminin uygulanması sektöre fayda sağladı. Daha fazla turist ve yatırımcı, kripto para biriminin nasıl çalıştığını görmeye geldi.”

Kasım ve Aralık Aylarında Turizm Sektörü %30'un Üzerinde Artış Göstermiş

Valdez, “Bitcoin öncesi ve sonrası aktiviteyi kontrol etmek için bir anket yaptık. Kasım ve Aralık aylarında turizm sektörü %30'dan fazla arttı” Turizm Bakanı sözlerine şöyle devam etti: “1.1 milyon ziyaretçi öngörülmesi ve 1.4 milyon ziyaretçi alınması nedeniyle bu sektörde toparlanma beklentileri aşıldı.” Bakan Valdez, El Salvador'a gelen ziyaretçilerin %60'ının ABD'den geldiğini kaydetti .Hükümet web sitesinde yer alan bildirimde ayrıca Salvador Hükümeti tarafından üstlenilen diğer girişimlerle birlikte “kripto para biriminin dünyanın herhangi bir yerinde daha fazla ortakla iş yapma fırsatlarını çoğalttığı belirtildi. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ